Společnost RESIDOMO se snaží vrátit život do center měst

  • 22. října 2019,
  • 13:38,
  • PR

V Havířově proto bylo nově otevřeno Centrum pro podporu podnikání a zaměstnanosti v Mírové ulici. “My tady pomáháme úplně začínajícím podnikatelům v případě, kdy potřebují vědět, zda se jim jejich podnikání vůbec oplatí ekonomicky. Nemají kde začít, mohou tady využít ke krátkodobému užívání kanceláře, vzdělávací učebnu,” řekla ředitelka Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti Zuzana Palová.

“Už nyní mám sociální pracovníky, kteří mají určitý hendikep a potřebují práci a aktuálně pro mojí značku Green smile mi šijí  ekologické produkty. Poznala jsem ředitelku tohoto centra, dostala jsem nabídku tady být a jsem tady spokojená, prostory jsou krásné,” řekla podnikatelka Michaela Tkáčová.

“My jsme už v roce 2017, 2018 dělali různé akademie pro podnikatelé zejména v oblasti marketingu. Z toho jsme vybrali 40 podnikatelů, které jsme podpořili a přirozeně z toho vyplynulo, že bychom měli i coworkingový prostor, kde mohou začínající podnikatelé přijít,” dodal generální ředitel společnosti RESIDOMO Jan Rafaj. 

Myšlenku podpory podnikání vítá i kraj.

“Kraj má dlouhodobě nejnižší počet podnikajících osob. Je to dáno tím, že všichni předtím pracovali někde ve werku nebo v dolech. Abychom dorovnali tady ten celorepublikový průměr, musíme zdvojnásobit počet podnikatelů. A to zdvojnásobíme tím, že budou vznikat taková centra, která pomůžou,” uvedl náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka (ODS). 

V centru se budou konat také například vzdělávací semináře na podporu podnikání pro matky na mateřské dovolené.KINĚVA s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 16 710 do 24 420 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků