Hvězdami festivalu Souznění budou Korsičané s písněmi chráněnými UNESCO

  • 15. listopadu 2019,
  • 17:39,
  • PR

Jen málokdo může prohlásit, že zpívá písně, které jsou chráněným světovým kulturním dědictvím UNESCO. Komorní skupina, či spíše kvartet, Meridianu takový repertoár má a vůbec poprvé s ním vystoupí v České republice. Skupina umělců, kteří udržují tradici starého zpěvu francouzské Korsiky, vystoupí v rámci letošního 21. ročníku mezinárodního festivalu Souznění ve dnech 12. až 15. prosince.

„Nejen, že se tito Korsičané věnují různým formám tradičního zpěvu hudby zapsané v UNESCO, ale sami také aktivně vyhledávají a objevují písně, které by jinak upadly v zapomnění. Je to jedno z nejzajímavějších etnických těles současné Evropy, a my jsme moc rádi, že přijali pozvání na náš festival,“ říká dramaturg a ředitel Mezinárodního festivalu Souznění Zdeněk Tofel.

S Meridianu se šéf Souznění seznámil díky dlouholetému příteli ve Francii. Tím je Jean Francoise Proux, někdejší předseda celosvětové sekce organizátorů folklórních festivalů CIOFF (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts), bývalý šéf jednoho z významných festivalů a také emeritní starosta městečka Montoire-sur-le-Loir, kde se mj. nachází muzeum hudebních nástrojů a krojů z celého světa.
A.G.J. - chráněná dílna s.r.o., Železniční stanice Ostrava - Mariánské Hory
Ostrava
od 95 Kč/hod.

Detail

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

AGROZEA, spol. s r. o.- pracoviště: Hlučín kravín - za tratí
Hlučín
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků