Martinský trh v Bílovci zakončí lampionový průvod a pietní akt k 30. výročí sametové revoluce

  • 16. listopadu 2019,
  • 7:18

Letošní tradiční Martinský trh v Bílovci se odehraje netradičně přímo na nádvoří zámku, a to v neděli od 13 do 18 hodin. Zámecké prostory provoní nejrůznější gurmánské dobroty a k poslechu zde zahraje kapela Banda del Caffe. Atmosféru trhů umocní prezentace tradičních řemesel, kovářská dílna a další lákadla.

Pro návštěvníky jsou připraveny kostýmované prohlídky s divadelním souborem Odřivous a v 15 a 17 hodin se uskuteční dokonce dvě speciální prohlídky s kastelánem zámku, který osobně představí nové instalace ve velké jídelně a přiblíží přítomným, jak se žilo na šlechtickém sídle v době 1. světové války. Po celou dobu bude otevřena také zámecká kavárna. 

Pro děti je připravena kreativní dílna v Hostinci u veselé noty v ZUŠ Bílovec v Pivovarské ulici a otevřeno bude v tento den i Muzeum Bílovec, kde si zájemci mohou zdarma prohlédnout výstavu věnovanou době kolem sametové revoluce. Předměty a vzpomínky lidí získané prostřednictvím veřejné výzvy vás přenesou do doby před převratem i do devadesátých let. „Přijďte se podívat na příběhy běžných věcí a zavzpomínat do bíloveckého muzea,“ zve starostka města Bílovce Renata Mikolašová a navazuje: „Vzhledem k tomu, že Martinský trh se koná v Bílovci právě v den 30. výročí sametové revoluce, rozhodli jsme spojit tradiční lampionový průvod s pietním aktem k tomu výročí a změnili jsme i trasu průvodu. Vyjdeme v 17 hodin ze zámeckého nádvoří a přes ulici Pivovarskou postupně vystoupáme přes městský kopec nahoru na náměstí. Prosíme proto účastníky, aby si s sebou vzali kromě lampiónů také svíčku, kterou zde na počest sametové revoluce zapálíme,“ dodává starostka města s tím, že Martinské hody jen otevírají bohatý kulturní program, který na občany města čeká v předvánočním čase. Už 30. listopadu totiž v kulturním domě v Bílovci vystoupí v rámci svých adventních koncertů Petr Bende, který naladí přítomné na tu pravou sváteční atmosféru. Své pěvecké umění propojí také s dětskými pěveckými sbory obou základních škol v Bílovci a hostovat zde bude také Cimbálová muzika Gromba a speciální host. Karel je náš / vzpomínková večer na Karla Gotta

21.12. 19:00 - 12.12. 3:38
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Malý princ / hudební rodinné představení

Zítra 19:00 - 12.12. 3:38
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Vánoce na hradě

14.12. 10:00 - 12.12. 3:38
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

STAVORENOL s.r.o.
Karviná
od 29 000 Kč do 39 000 Kč

Detail

Auto Wellness Ostrava s.r.o.
Ostrava-město
od 21 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Kvetoslava Maňásková
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků