Dejte sbohem odhadování deadlinů, rozhodování přenechte umělé inteligenci

  • 18. listopadu 2019,
  • 15:39,
  • PR

Automatizace, technologie a efektivita. Tyto výrazy má ve slovníku snad každý úspěšný podnikatel. Svět byznysu se stále vyvíjí a když nejdete s dobou, může se stát, že rychle ztratíte krok s konkurencí. Zastaralá technologie, neplnění dodávek včas? Tohle může odradit i toho nejvíce loajálního klienta. Také on chce jít s dobou a nabízet svým zákazníkům kvalitní služby, aby nepřicházel o zisky.

V České republice podle Ministerstva průmyslu a obchodu jenom během prvních dvou čtvrtletí roku 2019 přibylo na trhu 20 769 nových podnikatelů (FO i PO). Tyto statistiky hovoří o tom, že zákazníci si mohou z důvodu rostoucí konkurence dovolit vyšší nároky na produkty. Pro firmy to znamená neustálý tlak na zlepšování úrovně produktů. S rostoucí kvalitou sice přibývají zakázky, na druhou stranu to pro projektového manažera obvykle znamená také stres a obavy s nestíháním termínů. Plánování mu zabírá příliš mnoho času, administrativa se hromadí a v dříve jednoduché komunikaci už ztrácí přehled. Nemluvě o tom, že rozhodování o prioritách zakázek je teď doslova nadlidským úkolem. 

Manažeři si možná povzdechnou: “Kéž by existovalo něco, co dokáže řídit procesy efektivně. Práce by pak probíhala hladce bez zbytečného chaosu a prodlev.” Naštěstí žijeme v “době neomezených možností”, kdy se snad jen kromě technologie na cestování časem najde vždy nějaké řešení. 

A tak dalo pár chytrých lidí hlavy dohromady, aby vytvořili aplikaci ApuTime. Tento software je určen pro firmy, které potřebují zoptimalizovat nebo nastavit řízení svých procesů. Funkčnost aplikace se dá rozdělit do 3 kroků:

1. Mapování

2. Prioritizace

3. Plánování

1. krok – Mapování

Firemní procesy se nejprve detailně zmapují do grafické vizualizace. Grafické zpracování vede k objevení nových, ale zejména přínosnějších řešení. S vizualizací jde ruku v ruce také navedení všech uživatelů (včetně jejich odpovědností a pracovních činností) do databáze aplikace. Podrobné informace jsou podstatné k celkovému dokončení všech procesů a určení vzájemných návazností jednotlivých činností. V tomto kroku je důležitá pečlivost a uvědomění si posloupnosti procesů, a proto mapování probíhá za pomoci našich specialistů.

2. krok – Prioritizace

Každý zaměstnanec řeší určitou část projektu podle toho, jaké má pracovní zařazení. V prvním kroku již byly tyto informace o pracovnících získány, a proto software ApuTime dokáže určit priority s ohledem na celý tým, procesy nebo nové požadavky zákazníků. K tomu využívá umělou inteligenci (A.I.), která rovněž rozhodne o pořadí úkolů. Projektový manažer již nemusí rozmýšlet nad odpovědí na otázku: „Co musí být hotovo nejdříve, aby se mohlo pokračovat dál?“ Taková rozhodnutí přenechá A.I., která nejenže eliminuje lidskou chybovost, ale mnohonásobně zkracuje dobu rozhodování. 

3. krok – Plánování

V posledním kroku jsou naplánovány veškeré aktivity firmy tak, aby byly co nejefektivněji využity dostupné lidské zdroje. ApuTime již má všechna potřebná data o projektech a účastnících, a proto dokáže poskládat podrobný harmonogram. Práce je naplánována tak, aby probíhala v logické posloupnosti dle kapacit, priorit, časové náročnosti úkolů a návazností na další pracovní činnosti. Pokud dojde k narušení harmonogramu kvůli jakékoliv neočekávané změně (onemocnění zaměstnance, porouchání techniky atd.), Aputime okamžitě nalezne další nejlepší možnou variantu.

Aplikaci můžeme přirovnat k principu GPS navigace. Do svého cíle se chcete dostat co nejrychleji, nejekonomičtěji a po té nejpříjemnější cestě. ApuTime tu cestu najde a naplánuje. V případě zácpy či uzavírky okamžitě přepočítá trasu a poskytne další nejlepší variantu. 

Díky A.I. odpadá uživatelům aplikace rozhodovací paralýza a stres - nemusí přemýšlet nad tím, který úkol musí splnit dříve. Ušetřený čas pak pozitivně ovlivní firemní kulturu a celkově pomůže podpořit image firmy jak na trhu práce, tak i na trhu spotřebitelském. S ApuTime budete mít k dispozici efektivní harmonogram aktivit, díky kterému dosáhnete splnění výkonnostních ukazatelů a maximálního využití kapacit. SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 110 do 160 Kč/hod.

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků