Věda ve vědárně. Nenechte si ujít přednáškový cyklus a první přednášku o superpočítačích

  • 24. února 2020,
  • 15:46,
  • PR

Březen – měsíc čtenářů je to pravé období pro zahájení nového přednáškového cyklu Věda ve vědárně, řekli si v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě. Vyšli tak vstříc návštěvníkům, kteří mají zájem o nové poznatky z různých vědních oborů a rádi by o nich besedovali a ptali se na to, co je zajímá.

První přednáška je nazvána Vše, co jste chtěli vědět o superpočítačích a nevěděli, koho se zeptat. Uskuteční se ve středu 4. 3. 2020 v 16.30 hodin ve studovně vědecké knihovny. O tom, co je superpočítačové centrum, k čemu slouží, kdo jej využívá a jaké projekty se v něm řeší, se posluchači dozví v přednášce Tomáše Kozubka a Ondřeje Vysockého, vědeckých pracovníků IT4Innovations národního superpočítačového centra.

Následující přednáška se uskuteční v květnu a nabídne informace ze světa výživy (jaký vliv má výživa na naše zdraví, co vše ovlivňuje a jak ji co nejlépe zajistit), objasní různé mýty a informace doplní fakty. Na podzim čekají na návštěvníky přednášky z oblastí ekologické architektury, hyperbarické medicíny a hydrologie.

„Nabídka je pestrá, zajišťujeme již přednášky i na příští rok, spolupracujeme s odborníky z ostravských univerzit a zdravotnických zařízení. O zdravé výživě či hyperbarické medicíně nám budou přednášet odborníci z Městské nemocnice Ostrava, téma Voda – sucho, jak řešit problematiku sucha v krajině, jaká je strategie a jaké jsou možnosti nám objasní RNDr. Jana Nováková z VŠB-TU Ostrava, o tom, zda je ostravská architektura šetrná k planetě, bude hovořit architekt Tomáš Čech,“ řekla mluvčí MSVK Marcela Stehlíková. „Rádi bychom aktuálně reagovali také na novinky z oblasti vědy, které jsou spojeny s odborníky z našeho regionu. Věříme, že všechna témata najdou své posluchače.“

Není bez zajímavosti, že logo pro přednáškový cyklus navrhovali v rámci spolupráce s vědeckou knihovnou studenti Střední odborné školy umělecké a gymnázia s.r.o. z Ostravy-Zábřehu. Vítězné logo si z 20 zpracovaných vybrali knihovníci a cenu převzal student Filip Klečka na společném setkání studentů a pracovníků vědecké knihovny.Bartoň a Partner s.r.o. - Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 13 000 Kč/měsíc

Detail

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Otice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Pečovatelská služba Hrabyně, příspěvková organizace
Hrabyně
od 15 510 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků