Jak vybrat správnou jídelní židličku

  • 31. března 2020,
  • 17:03,
  • PR

Jídelní židlička musí být v první řadě bezpečná, stabilní i praktická. Vedle toho by pro vás snadno ovladatelná a vaše malé já nanejvýš pohodlná. Při výběru se tak nestačí jen orientovat podle vzhledu a značky. Jaké parametry je důležité srovnávat a na co se při výběru zaměřit?

Nákup věcí pro naše nejmenší bývá běh na dlouhou trať. Stovky produktů a desítky různých parametrů výběr protáhnou i na několik hodin. Parametrů, které při nákupu sledujeme je totiž celá řada. Ať jde o bezpečnost, nezávadnost nebo drobné vychytávky. Na FAVI ale může být i nákup dětské jídelní židličky hračka. Chytré filtrování a řazení vám z tisíců produktů na českých e-shopech vybere jen takové, které vašim požadavkům skutečně vyhovují. Vy se díky tomu můžete zaměřit jen na pár vlastností, které jsou pro ideální dětskou židličku nepostradatelné. 

Bezpečnost je na prvním místě

Klíčovým parametrem pro výběr správné jídelní židličky je bezpečnost. Výhodou je pětibodový bezpečnostní pás, který dítě jistí přes ramínka, pas až po popruh mezi nohama. Ideální je varianta se zapínáním na jednu sponu, usnadní vám to manipulaci s dítětem. Pokud židlička pásy nemá, ujistěte se, že má alespoň dostatečnou boční ochranu a mezinožní zarážku, které ochrání dítě před propadnutím. Kolečka u židličky by měla být vybavená brzdovou pojistkou. A v neposlední řadě, solidní výrobci uvádějí všechny normy, které výrobky splňují, tou nejdůležitější je evropská norma EN 14988. Samozřejmostí jsou pak oblé hrany a pevná konstrukce.  

Když dítě ještě neumí sedět

Klíčovou vlastností u židliček pro děti, které ještě neumějí samy sedět, je nastavitelná poloha. Výrobci dnes nabízejí hned několik možností, jako je polohování opěrky zad, nožní opěrky nebo výšky sedadla. Nejlepší je kombinace, kdy lze nastavit jak opěrku zad, tak opěrku nohou. Díky tomu židličku upravíte do přirozené polohy dítěte a současně zajistíte správné držení těla. Podnožku u židličky nastavte vždycky tak, aby nohy dítěte byly v pravém úhlu. 

S pultíkem nebo bez?

Pokud máte dítko větší a běžně s vámi jí u stolu, pult je pro vás zbytečný. V opačném případě sáhněte po židli s pultíkem. Některé modely ho mají umístěný napevno, jiné mají možnost polohování a některé dokonce umožňují pult i sundat. Odnímatelný pult se vám bude snáz umývat, navíc ho časem můžete odložit úplně a židličku přisunout k rodinnému stolu. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, pultík by měl být pevný, stabilní a dostatečně prostorný. 

Obsah obrázku nábytek, stůl

Popis byl vytvořen automaticky
Obsah obrázku vsedě, vpředu, bílá, kočka

Popis byl vytvořen automaticky
Obsah obrázku nábytek, židle, letecká doprava, stůl

Popis byl vytvořen automaticky

Přírodní klasika

Dřevěné jídelní židličky jsou klasika, ve které mnozí z nás vyrostli. Moderní verze stejně tak dobře poslouží i vašemu malému já.  Dřevo je ekologický, zdravotně nezávadný a pevný materiál. To ocení hlavně maminky, které myslí na udržitelnost a zelenou budoucnost. Dřevěné židličky jsou rozkládací a vybavené prostorným pultíkem, na kterém si dítě může malovat, zatímco třeba vaříte. U dřevěných výrobků věnujte ale pozornost polstrování, aby bylo měkké a pro dítě pohodlné. Některé modely umožňují výškově nastavit podnožku nebo opěradlo. Díky této variabilitě se v židličce bude dítěti pohodlně sedět klidně až do 5 let. 

Multifunkční a lehké

Moderní plastové jídelní židličky jsou velmi lehké, cenově dostupné a snadno omyvatelné. Oproti ostatním typům mají sice kratší životnost, na druhou stranu je zvládnete složit a zase rozložit jedním pohybem. Jejich další výhodou je zpravidla hned několik nastavitelných poloh. Plastové židličky mají také omyvatelné polstrování, jejich čištění je tak rychlé a pohodlné. V neposlední řadě jsou opravdu skladné a zaberou tak minimum místa. Když ji nepotřebujete, jednoduše židličku složíte a schováte třeba za dveře. 

Skandinávská kvalita

Pokud si vedle funkčnosti potrpíte i na prvotřídní design, pak je pro vás židlička od skandinávských výrobců ta pravá volba. Jsou typické minimalistickým designem, vynikají nenáročnou údržbou a špičkovou kvalitou. Nejčastěji jsou vyrobené z oceli nebo ze dřeva. Mají také celou řadu polohovacích vychytávek, různé možnosti náklonů a díky tomu jsou bezpečné i pro ty nejmenší jedlíky. Zpravidla mají odnímatelný pult, využijete je tak i jako samostatnou židli u barového pultu nebo jídelního stolu.

Zábavné a interaktivní

Maminky malých neposedů ocení vychytávky, které dítě dokáží zabavit. Někteří výrobci proto skloubili jídelní židličky s malým hracím pultem. Doma je tak využijete nejen na krmení. Dítě v nich může odpočívat i hrát si, zatímco vaříte. Zpravidla jsou vybavené hrazdičkou s hračkami a veselými motivy. 

Další výbava židliček

U moderních jídelních židliček nechybí šikovné příslušenství, jako jsou různé potahy a podložky. Praktické jsou i modely se závěsným košem, kam můžete schovat bryndáky, ubrousky a jiné drobnosti. Zajímavým doplňkem jsou i nejrůznější podsedáky a polštářky. MSTS Company, s.r.o.,
Ostrava
od 8 900 Kč/měsíc

Detail

PODLAHY A STAVBY KOTZIAN s.r.o. - pracoviště
Opava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků