Nutnost kompletní výměny mostu, který v Novém Jičíně tvoří křižovatku ulic Dolní brána a U Grasmanky, už několik let avizoval jeho špatný technický stav. Práce na jeho rekonstrukci začaly letos v polovině února a potrvají téměř celý rok.
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Práce probíhají podle nastaveného harmonogramu a měly by skončit v polovině listopadu letošního roku. Celková náklady této akce vyjdou na zhruba 21,5 milionu korun a jsou plně hrazeny z vlastních zdrojů města.”
Oprava mostu si vyžádala dopravní omezení. Ulice Dolní brána a U Grasmanky jsou neprůjezdné. Chodci tudy projdou, i když menší oklikou.
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Pokud jde o ten dopravní tok vozidel, tak neidentifikujeme žádné stížnosti nebo nějaké nešvary. Co se týče dalších stížností a podobně, tak evidujeme jednu stížnost majitele bytového domu Teben, kterou řešíme.”
Bourací práce probíhají v bezprostřední blízkosti několika nemovitostí. Právě proto musí zhotovitelská firma dodržovat předem stanovené postupy.
Kateřina Janečková, vedoucí odd. odboru rozvoje a investic, MěÚ Nový Jičín: “V současné době jsou odstraněny komplet celé základy a opěrné stěny. Musely se provádět obezřetně ve vztahu k okolním nemovitostem. Převážně byly ty demolice prováděny hydraulickými nůžkami na základě technologického předpisu, který byl schválen před zahájením nebo předáním staveniště.”
Práce jsou tedy dle vedoucí odboru prováděny tak, aby byly okolní nemovitostí před velkými otřesy chráněny.