Tisící miminko narozené v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se jmenuje Tobiáš

  • 11. srpna 2020,
  • 17:56,
  • PR

I Když si to Tobiáš Bajgar neuvědomuje, je právě on důvodem k radosti a oslavám. V neděli 9. srpna 2020 přinesl Tobiáškův příchod na svět mnoho radosti rodičům a navíc i celému porodnicko-gynekologickému oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Tobiáš je tisícím miminkem, kterému zde v letošním roce pomohli na svět.

Jubilejní miminko letos zdravotníci zapsali do porodních knih téměř o měsíc dříve než vloni, kdy se ve Vítkovicích tisící novorozenec narodil 30. srpna. Vítkovičtí zdravotníci tak letos zažívají nebývalý babyboom, největší od roku 2008.

Malý Tobiáš se narodil mamince Tamaře v neděli v 16:50 hodin, měřil 49 centimetrů a vážil 3300 gramů.

„Tobiáš je naše první dítě. Do porodnice jsme to neměli daleko, bydlíme v Ostravě,“ prozradila během gratulace šťastná maminka. 

Rodičům tisícího miminka přišel dnes pogratulovat ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Jackanin, MBA, společně se starostou městského obvodu Ostrava-Vítkovice Richardem Čermákem.

Díky letos nově otevřené matrice přímo na oddělení šestinedělí si dnes rodiče Tobiáška u paní matrikářky z Úřadu městského obvodu Ostrava-Vítkovice vyzvedli také synův rodný list.

Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, založená v roce 1921, je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelská k dětem. Moderní porodní sál nabízí samostatné porodní pokoje se samostatným sociálním zařízením. Většina rodiček využívá možnost přítomnosti otce či jiného doprovodu u porodu, často i u císařského řezu. Po porodu je samozřejmostí bonding a dotepání pupečníku. U operačních porodů je prováděn odložený podvaz pupečníku. Nemocnice poskytuje komplexní služby pro těhotné před porodem, podporuje kojení, provozuje laktační poradnu a poradenství pro odvykání kouření u matek.Pracoviště Čerpací stanice Prim
Dolní Benešov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Torad Tylov s.r.o. - pracoviště Lomnice
Lomnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků