Projekt Haló, nejste sami pomohl tisícům seniorů

  • 10. září 2020,
  • 11:44,
  • PR

Projekt Haló, nejste sami bude pokračovat. Společnost Heimstaden ho spustila v nouzovém stavu, kdy se kvůli pandemii koronaviru spousta seniorů ocitla jako ve vězení ve svém bytě. Nesli to velmi těžce zejména proto, že si neměli s kým popovídat a řešit své problémy.

Karina Vališová, ředitelka klientských služeb společnosti Heimstaden: Projekt byl organizovaný společností Heimstaden ve spolupráci s Adrou jako neziskovou organizací a ostravskou univerzitou. Cílem bylo to, abychom jim mohli pomoci nejen materiálně, ale i jiným způsobem, řekla bych psychologicky.

Oslovených bylo 28 studentů, aktivně se do projektu ihned zapojilo 19 z nich. Seniorům volali pravidelně každý den a mnohdy s nimi řešili i velmi těžké situace. Dopady pandemie pomohli zvládnout více než 5 a půl tisícům seniorů.

Veronika Tomšová, studentka psychologické fakulty ostravské univerzity: Řešili jsme s jednou paní, které nedávno umřel manžel, takže to byla taková dost zátěžová situace pro mě, ale vzhledem k tomu, že studuji psychologii, tak se nám to podařilo snad vyřešit jako ke spokojenosti obou stran.

Mikuláš Sýkora, student psychologické fakulty ostravské univerzity: Ty hovory některé byly velice emotivní. Mi to přišlo, že s některými se důvěrně známe a přitom vlastně jsme se neviděli.

Lea Pospěchová, seniorka z Havířova: Nejdřív jsme, prostě vrtalo mi to hlavou , jestli to není nějaký podvod ///////Nakonec jsme se seznámili a jsme rádi, že se známe.

Každá taková věc v té krizové situaci byla dobrá. Ta dobrá vůle. 

V současné době projekt Haló, nejste sami pokračuje. Studenti oslovují další a další seniory a naopak senioři se mohou s jakýmkoli problémem obracet na ně. Stačí zavolat na kontaktní centrum společnosti Heimstaden. Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 17 300 do 20 800 Kč/měsíc

Detail

Pracoviště Čerpací stanice Prim
Dolní Benešov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

PODLAHY A STAVBY KOTZIAN s.r.o. - pracoviště
Opava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků