Předoperační edukační konzultace nabízí pacientům tým sester FN Ostrava

  • 11. září 2020,
  • 15:47,
  • PR

Tým sester specialistek z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a z Centrálních operačních sálů FN Ostrava připravil pro pacienty, kteří se chystají na plánovanou operaci, zajímavé edukační setkání. Zkušené sestry jim přiblíží průběh operačního výkonu z pohledu anestezie a odpoví i na individuální dotazy. Zájemci jsou zváni do Anesteziologické ambulance v 1. patře budovy Polikliniky v Ostravě-Porubě. Edukační setkání se budou konat pravidelně každé úterý od 13 hodin. Pacienti se nemusí předem objednávat. První setkání se uskuteční 15. září 2020.

Vrchní sestra Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny PhDr. Renata Zoubková, Ph.D. potvrdila, že po lékařské stránce pacienti všechny potřebné informace o povaze výkonu a zvolené anestezii dostanou od lékaře. Zkušenosti ale ukázaly, že pacienti jsou zbytečně nervózní z praktických věcí, které s operací souvisí. „Víme například, že pacienti neví, jakou osobní hygienu si mohou vzít, jak to bude s umělým chrupem, kam si mohou dát brýle a podobně.“ Edukační setkání připravily společně s manažerkou Centrálních operačních sálů PhDr. Danou Streitovou, Ph.D. „Jsme připraveni pacientům vysvětlit a více přiblížit před i pooperační péči z pohledu ošetřovatelského a samozřejmě se nás budou moci zeptat na věci spojené s jejich výkonem i individuálně.

Podle obou zkušených sester totiž pacienty před operací často zbytečně stresují věci, které nesouvisí s diagnózou, ale výkonem samotným. Edukační setkání by mělo pomoci tyto obavy odstranit a pacienty uklidnit.Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ČIFO - Český institut finanční odpovědnosti a.s., Ostrava a Frýdek-Místek
Ostrava
od 106 Kč/hod.

Detail

Čistící stroje s.r.o. - KÄRCHER STORE Retail Park Ostrava Poruba
Ostrava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků