Poslední klubové koncerty rozhodly o finalistech Líhně!

  • 15. září 2020,
  • 9:30,
  • PR

Rozhodně to pořadatelé letošního devatenáctého ročníku mezinárodní klubové soutěže hudebníků Líheň neměli jednoduché, přesto o víkendu dokráčela soutěž k semifinále. Během dvou koncertů v Karviné a Havířově musela odborná porota rozhodnout vždy o jedné kapele, která už do závěrečného finále nepostoupí. A šlo o jedno z nejtěžších rozhodnutí v soutěži vůbec.

Marek Slonina, ředitel soutěže: „Pokud šlo o vyřazování kapel z předchozích kol, bylo to tak nějak samozřejmé a hudebníci s tím počítali. Vyřadit ale nyní těsně před branami Velkého finále hudebníky, kteří už soutěži hodně obětovali, třikrát uspěli a nyní mají na dosah ruky úspěch, je daleko těžší. Také proto jsem rád, že nás v porotě bylo dost na to, abychom co nejfundovaněji rozhodli."

V každém klubu vystoupila vždy trojice soutěžících kapel a jen dvě mohly postoupit dál.

V karvinském klubu Hard Cafe se představily tři skupiny Gorilpop z Valašského Meziříčí, NighTeen SevenTies ze slovenské Myjavy a mezinárodní skupina Mr. Moss složená z hudebníků z Česka, Ruska a Spojených států. Do finále pak postupují zahraniční hudebníci a do Velkého finále už nepostoupila moravská parta Gorilpop. V havířovském Clubu Centrum v podzemí místního kina pak porota vybírala jednoho „černého Petra“ z trojice moravských hudebních skupin: Wolf Gang z Frýdlantu nad Ostravicí, ZÁŘÍ ze Zlína a Coincidence z Ostravy. 

Marek Slonina, ředitel soutěže: „Všechny kapely za nás měly postoupit. Každá měla své kouzlo a o muzikantské zdatnosti je zbytečné psát. Ale v Líhni platí stejná pravidla jako ve sportu, vítěz může být jen jeden, i když dnes byli paradoxně výjimečně dva. Také proto jsme kapely, které do finále nepostoupily, alespoň trochu odměnili."

Nepostupujícím z Havířova se nakonec stal Wolf Gang z Frýdlantu nad Ostravicí.

Pokud koronavirová situace a opatření proběhne Velké finále v sobotu 26. září tohoto roku na břehu řeky Ostravice pro návštěvníky zcela ZDARMA v rámci Slezskoostravského Rockfestu tak, jako v předchozích letech. Fanoušci „amatérských“ hudebních skupin se mohou na scéně Loděnice těšit na čtyři finalisty a další dva zástupce místní scény a spoustu soutěží o atraktivní ceny a zábavy pro celou fanouškovkou rodinu Líhně. Více informací najdou fanoušci na FB profilu soutěže a webových stránkách www.lihen.cz.Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

SALVEKO TREND s.r.o. - prodejna Kravaře
Kravaře
od 16 100 do 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků