Beskydská magistrála na běžkách: Poznejte Beskydy pod příkrovem sněhu

  • 28. ledna 2021,
  • 8:30,
  • PR

Stovky kilometrů po hřebenech hor, malebná krajina a valašský folklor – to vše vám nabízí Beskydská magistrála. Pokud se sem chystáte v zimě, nezapomeňte si s sebou vzít běžky a vyrazit na jednu z námi doporučených tras.

Beskydská magistrála

Beskydská magistrála představuje síť upravených tras o celkové délce 300 kilometrů, které vás provedou po hřebenech hor a nabídnou vám nezapomenutelný výhled na údolí s horskými chatami. Prozkoumat je můžete kdykoliv během roku – ať už vyrazíte pěšky, nebo si na pomoc vezmete kolo či běžky, nebudete zklamaní. 

Pustevny

Pustevny jsou oblíbeným výchozím bodem mnoha běžkařů, na něž tam čeká hned několik tras různé obtížnosti o celkové délce 74 kilometrů. Vzhledem k tomu, že se Pustevny nacházejí v oblasti Radhošťské hornatiny přibližně 1 018 metrů nad mořem, ideální podmínky pro běžecké lyžování tam panují téměř celou zimu. A které trasy patří k těm nejvyhledávanějším? Nenáročnou vyjížďku a překrásné výhledy vám nabídne hřebenovka směrem na Radhošť (8 km při cestě tam a zpět) nebo trasa na Martiňák (16 km při cestě tam a zpět).

Lysohorská magistrála

Na běžkách se dostanete až na nejvyšší vrchol Beskyd tyčící se v nadmořské výšce 1 324 metrů. Na Lysou horu vedou stopy z celkem tří směrů – vydat se můžete z Papežova, z Albínova náměstí nebo z Visalají. Za vynaloženou námahu vás samozřejmě čeká odměna v podobě překrásných výhledů do údolí a na okolní hory. 

Traverzové cesty Těšínských Beskyd 

Chcete si užít pohodový výlet zasněženou krajinou? Sbalte běžky a zamiřte do nejvýchodnější části pohoří, která se lidově nazývá Těšínské Beskydy. Z podhorské obce Oldřichovice (městská část města Třinec) vás lanová dráha zaveze k lyžařskému areálu na Javorovém vrchu (968 m n. m.), odkud se rozbíhají celkem tři běžecké stopy. Takzvané traverzové trasy vedou kolem turistických horských chat, z nichž jedna je krásnější než druhá.

Připravte své běžky na zimní sezónu

Než se vydáte vstříc sněhu a sportovním zážitkům, věnujte čas přípravě svých běžek. Jestliže na lyžích zůstal nanesený stoupací vosk ještě z minulé zimy, pokuste se ho nejprve nahrubo odstranit plastovou škrabkou a poté použít hadřík s tekutým smývačem vosků.

Následně se zbavte i ostatních nečistot. Postačí, když boky a vrchní část lyží jemně očistíte mokrým hadříkem. Běžky si přitom důkladně prohlédněte, zda jsou v pořádku. Máte pocit, že byste své staré běžky potřebovali vyměnit za nové? Vybrat vám je pomohou recenze na Heurece od skutečných sportovních nadšenců. Najdete tam recenze na běžky na klasiku, skate ale i ostatní typy.DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

TRUCK LINE CZECH s.r.o., Vratimov
Vratimov
od 33 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

RKS Hydraulika s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků