Kurz Etherea: Kdy je nejlepší čas na nákup ETH?

  • 22. listopadu 2022,
  • 15:27,
  • PR

Chcete na obchodování s Ethereem vydělat? Je to jednoduché. Jediné, co musíte udělat, je nakoupit mince, když je cena Etherea nízká a prodat je, když je cena vysoká. Rozdíl si strčte do kapsy –⁠ to je zisk.

Takto napsané se to asi zdá být jednoduché, ale vydělávat není vždy tak snadné –⁠ zejména ve světě kryptoměn. Volatilita trhu posílá cenu ETH nahoru a dolů jako na skákací tyči, dramaticky stoupá a klesá bez varování a bez zjevné příčiny. Když si koupíte Ethereum, může mít nákup za 100 € z minulého týdne dnes hodnotu 200 € –⁠ nebo taky klidně 50 €.

Proto je tak těžké dosáhnout zisku při spotovém obchodování, kdy investoři vydělávají peníze načasováním trhu –⁠ nákupem a prodejem podle svých předpovědí o rychle se měnícím kurzu Etherea. Hodnota ETH roste a klesá podle dynamiky trhu, spekulací o mezinárodních regulačních změnách, tweetů miliardářů a umělců a mnoha dalších faktorů. Načasovat trh uprostřed všech těchto vlivů je nesmírně obtížné. Proto téměř všichni denní obchodníci přicházejí o peníze.

Zvláštní případ

Ethereum, které bylo spuštěno v roce 2015, si dlouhodobě drží pozici druhé největší kryptoměny z hlediska tržní kapitalizace. Větší hodnotu má pouze Bitcoin.

V roce 2021 měsíční objem transakcí Etherea poprvé překonal objem transakcí Bitcoinu, což vedlo některé pozorovatele k předpovědi, že Ethereum nakonec vytlačí Bitcoin jako největší a nejdůležitější kryptoměnu.

Ethereum se na trhu s kryptoměnami vyšvihlo na vysokou pozici, protože není přímým konkurentem Bitcoinu. BTC byl vynalezen, aby sloužil jako univerzální elektronická měna, náhrada nebo doplněk tradičních měn vydávaných vládou. Ethereum bylo vytvořeno za jiným účelem.

Ethereum je kryptoměna jen náhodou. Hlavním účelem Etherea je sloužit jako platforma pro provozování aplikací založených na blockchainu. Je to vlastně takový operační systém pro decentralizovaný peer-to-peer svět.

Klíčem k úspěchu Etherea je podpora chytrých kontraktů –⁠ spustitelného softwaru, který je uložen na blockchainu. Díky tomu se Ethereum stalo oblíbenou platformou pro většinu distribuovaných aplikací založených na blockchainu –⁠ zejména na decentralizovaném finančním trhu. Většina dApps DeFi je postavena na platformě Ethereum.

Ethereum je také hostitelským blockchainem pro mnoho kryptografických tokenů, které jsou spojeny s dApps. A je to také blockchain, který si vybírá nový –⁠ ale rychle rostoucí –⁠ trh s nezaměnitelnými tokeny neboli NFT.

Není divu, že si Ethereum zajistilo druhé místo na trhu kryptoměn.

Bouřkové mraky na obzoru

Vzhledem k jeho dominanci na trzích s dApp, DeFi a NFT by se dalo očekávat, že podíl Etherea na celkovém trhu s kryptoměnami poroste. Ve skutečnosti však v průběhu roku 2022 klesal.

Jednou z příčin jsou přirozené nedostatky blockchainu Ethereum. Ve své současné podobě dokáže síť Ethereum potvrdit pouze asi 30 transakcí za sekundu. To je lepší než u Bitcoinu, který potvrzuje pouze 7 transakcí. Pro požadavky celosvětové finanční platformy je to však nedostatečné. Síť kreditních/debetních karet Visa běžně zpracovává 1 700 transakcí za sekundu a údajně je schopna zpracovat až 24 000 transakcí.

Aby Ethereum naplnilo svůj potenciál, musí tento svůj problém s transakcemi vyřešit.

Vývojový tým Etherea představil plán pro „Ethereum 2.0“, novou verzi, která by měla zpracovávat teoretické maximum 100 000 transakcí za sekundu.

Vydání Etherea 2.0 bylo původně plánováno na rok 2019. Vývojáři nyní doufají, že nový blockchain bude vydán do konce roku 2023.

Další nevýhodou sítě Ethereum jsou vysoké transakční náklady. Za každou transakci v blockchainu Ethereum se musí platit „gas“ poplatky, které prudce vzrostly spolu s počtem transakcí soutěžících o ověření.

Ačkoli se tedy každý den objevuje mnoho dApps, DeFI aplikací a NFT, technické nedostatky sítě Ethereum vytvořily příležitost pro konkurenční blockchainy Solana, Cardano, Polkadot, Polygon, Avalanche a další. Výsledkem je, že Ethereum během roku 2022 postupně ztrácí podíl na trhu.

Investování do Etherea

Pozorovatelé tohoto odvětví se nadále domnívají, že Ethereum má v dlouhodobém horizontu před sebou zářnou budoucnost. Mezitím kurz Etherea v krátkodobém horizontu dramaticky stoupá a klesá. Tato volatilita trhu činí spotové obchodování s Ethereem poměrně ošemetným. Probíhá však v kontextu celkového dlouhodobého rostoucího trendu.

To samozřejmě platí pro mnoho kryptoměn. Hodnota má tendenci stoupat a klesat spolu s hodnotou Bitcoinu, ale dlouhodobý trend je vzestupný.

Poučení se z minulosti

Co kdybyste si Ethereum koupili před měsícem nebo před týdnem? Kdybyste si koupili ADA v hodnotě 100 €, co byste měli nyní?

Nad tím vůbec nemusíte vůbec přemýšlet. Kalkulačka „co kdyby“ od Kriptomatu provádí výpočty na základě dat, která se neustále obnovují. Kalkulačka vám může přesně říct, jakou hodnotu by vaše investice ve výši 100 € dnes měla za použití skutečných historických dat.

Kalkulačka dokáže zobrazit výsledky pro kteroukoli z více než 350 kryptoměn, které jsou na Kriptomatu v prodeji.

Kalkulačka ukazuje, že navzdory krátkodobé volatilitě přináší kryptoměny dlouhodobým investorům ohromující výnosy.

Jedním z dobrých způsobů, jak využít dlouhodobých vzestupných trendů, je použít funkci opakovaného nákupu na Kriptomatu, která umožňuje nastavit plán pravidelných nákupů na týdenní, dvoutýdenní nebo měsíční bázi. Za cenu denního šálku kávy ve Starbucksu tak můžete pomalu, ale vytrvale budovat své krypto portfolio na podporu dlouhodobých cílů, jako je odchod do důchodu, nákup nemovitosti nebo zaplacení drahého vysokoškolského vzdělání.

Sečteno a podtrženo

Svět je plný zchudlých denních obchodníků, kteří mohou dosvědčit, že předpovídat vysoké a nízké ceny na trhu s kryptoměnami není nic snadného. Faktorů ovlivňujících kurz Etherea je příliš mnoho a jsou příliš nepřehledné na to, aby se daly sledovat.

Tato volatilita ztěžuje denním obchodníkům život, ale její dopady jsou ve srovnání s dlouhodobým vývojem cen Etherea malé. V investování do kryptoměn neexistuje nic takového jako „jistota“, ale mnoho šťastných vlastníků Etherea uspělo, když o svých kryptoměnách uvažovali jako o dlouhodobé investici.Milan Zálesný - Moravskoslezský kraj
Karviná
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

GADO, s.r.o., Albert Ostrava - Poruba
Ostrava
od 110 Kč/hod.

Detail

KROWIARZ s.r.o., Čerpací stanice EuroOil
Ostrava
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků