Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SHF nabídne týden plný hudebních osobností

Dan Bárta, Christophe Coin i Dmitrij Sitkoveckij s Ivem Kahánkem – čtyřlístek interpretačních osobností, který slibuje mimořádné zážitky na Svatováclavském hudebním festivalu od 20. do 24. září.

Jubilejní ročník SHF má skvělý ohlas u odborné i široké veřejnosti, kdy nabídl v nedávné době balet v kostele, koncerty Pavel Haas Quartetu, Collegia 1704 či Radka Baboráka.

Nyní se překlenul do své druhé poloviny, kdy nabídne ještě 9 produkcí sahajících od raného středověku představovaného Scholou Gregorianou Pragensis (23. 9., Kopřivnice), přes italské virtuózní baroko v podání Jiřího Vodičky s Barocco Sempre Giovanne (19. 9., Ostrava) až po uvedení děl Haydna a Vaňhala studentským orchestrem Ostrava Youth Orchestra s dětským sborem Permoník společně s talentem mladé generace, sopranistkou Veronikou Rovnou, a uznávanou mezzosopranistkou Markétou Cukrovou pod taktovkou Vojtěcha Spurného (22. 9., Ostrava).

Hlavními hvězdami nadcházejícího týdne budou nejprve Dan Bárta, který vystoupí s Robert Balzar Triem a Filharmonií Brno ve špičkově vystavěném crossoveru, kdy je koncipován výhradně pro jubilejní ročník SHF (20. 9., Ostrava). Dále legenda barokního violoncella Christophe Coin, který vystoupí s nově sestaveným Festivalovým barokním orchestrem AD HOC pod uměleckým vedením Heleny Kornfeld Zemanové (22. 9., Hlučín / 23. 9., Ostrava). „Jsem upřímně rád, že se mi podařilo Christopha Coina pro náš letošní festivalový ročník získat. Je to opravdová legenda staré hudby, která je spjata s Ensemble Baroque de Limoges či prestižním smyčcovým kvartetem dobových nástrojů Quatuor Mosaïques a má na svém kontě přes 50 alb té nejvyšší kvality. Je to zkrátka interpret, jehož koncerty stojí za to zažít!“ dodává ředitel SHF profesor Igor Františák.

A Dmitrij Sitkoveckij s Ivem Kahánkem v doprovodu New European Strings Chamber Orchestra – to je spojení, které zaručuje opravdový zážitek (24. 9., Ostrava). Dlouhodobě a celosvětově uznávaný špičkový houslista a dirigent Sitkoveckij se měl původně představit v Mendelssohnově Dvojkoncertu d moll pro housle, klavír a smyčce (1823) s pianistou Janem Bartošem. Kvůli jeho náhlé hospitalizaci jej však aktuálně nahradí jeden z vůbec nejuznávanějších českých umělců, prvotřídní pianista Ivo Kahánek. Tento moravskoslezský rodák nevšední emocionální síly si získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace. Na svém kontě má prestižní vystoupení např. s Berlínskou filharmonií, Mahler Chamber Orchestra, Wiener Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra Glasgow, Essener Philharmoniker, Orchestrem WDR Kolín nad Rýnem, Tonhalle-Orchester Zürich či na festivalu BBC Proms. Na SHF se v posledních letech představil především se sopranistkou Martinou Jankovou.

Závěr festivalu nabídne barokní operu s loutkami Acis a Galatea v podání Collegia Mariana se sólisty a souborem Buchty a loutky (27. 9., Opava) a závěrečný koncert, na kterém zazní Fialovo Stabat Mater a Janáčkova Glagolská mše (28. 9., Ostrava).

Vstupenky

Předprodej vstupenek na SHF byl zahájen ke dni 8. března 2023, kdy je využíváno nového prodejního systému Enigoo. Elektronická eVstupenka je nejjednodušším způsobem k výběru toho nejlepšího místa a rychlého nákupu přímo přes web SHF. Letošní ročník nabízí opět mnoho benefitů vstupem do mecenášského Klubu přátel SHF či vytvoření Vlastního abonmá (4+1 koncerty zdarma). Poskytována je sleva 20% pro studenty, seniory 65+ a ZTP, sleva 50% platí pro děti do 15 let a ZTP/P. Speciální nabídka SHF pro mladé je vytvořena ve snaze je motivovat k tomu nejlepšímu vztahu k hudbě: Student Last Minute – vstupenka za 50,-Kč těsně před začátkem koncertu – je určena pro studenty spolupracující Ostravské univerzity, Slezské univerzity v Opavě a Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Pro děti platí jednotná cena vstupenky 50,-Kč na všechny mimoostravské koncerty.

Svatováclavský hudební festival (SHF) je největším mezinárodním festivalem duchovní a tzv. staré hudby v České republice, který byl opakovaně hodnocen odbornou komisí Ministerstva kultury ČR jako jeden z nejlepších projektů profesionálního umění v sekci klasická hudba.

Vstupenky online, aktuality a detailní informace naleznete na www.shf.cz
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 19 700 do 27 290 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail