Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

 „Tuto hozenou rukavici zvedlo třicet jedna kolegů, kteří si za svou aktivitu zaslouží gratulaci. Odměnou jim bude elektronická poukázka v hodnotě pět set korun, kterou budou moci využít na nákup v prodejně se sportovním zbožím. S ohledem na to, že se jednalo o první ročník, považujeme počet zúčastněných a průběh akce za úspěch a budeme ji v programu Zdravá společnost rozvíjet i v dalším roce,“ říká Markéta Prokešová z personálního oddělení SmVaK Ostrava.

Druhá zaměstnanecká akce se nesla v duchu dobročinnosti a snahy pomoci dobré věci. Společně do hor na Prašivou u Vyšních Lhot na Frýdecko-Místecku vyrazilo v polovině září 45 zaměstnanců vodárenské společnosti, aby kilometry, které od startu v Komorní Lhotce urazili, přepočetli na peníze, které jsou určeny na dobročinné účely. Celkový dar ve výši 45 tisíc korun směřuje dvojčatům Týnce a Radovánkovi z Ostravy-Fifejd. Ti letos nastoupili do první třídy a prostředky potřebují pro svůj boj se spinální svalovou atrofií prvního typu. Léčba tohoto onemocnění je finančně velice náročná, nový typ léčby probíhal v zahraničí – v tomto případě vyžadoval hospitalizaci v Německu, kterou pojišťovna v České republice odmítla proplatit. Mohla být realizována jen díky pomoci nejbližších a dárců. Postupně začaly léčbu (Spinraza) proplácet také pojišťovny v ČR.

Více informací najdete na nadejeprotynkuaradovanka.cz, kde zároveň zjistíte, jak je možné přispět a pomoci. Prostředky, které budou prostřednictvím této sbírky organizace Život dětem vybrány, budou sloužit k nákupu služeb a pomůcek, které jsou nezbytné pro život dětí s postižením, jsou velice nákladné a je jich potřeba opravdu mnoho.
ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 34 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail