Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Blíží se premiéra nového Kodiaqu a Superbu, omlazená Octavia a elektrický Elroq

Automobilka Škoda Auto rozhodně nezahálí. Nedávno potěšila své příznivce a oznámila plány ohledně nových modelů a termínů jejich premiér. Vše nasvědčuje tomu, že se rok 2024 ponese v duchu zajímavých novinek, které mají potenciál zaujmout širokou veřejnost.

Není tomu dávno, kdy Škoda představila modernizované modely Scala a Kamiq – v nabídce je má například autorizovaný autosalon Škoda Auto-Poly. A přestože se kompaktní hatchback a městské SUV dočkaly technologických i designových vylepšení, všeobecné nadšení se nekonalo. Automobilka zkrátka nepřišla s ničím, z čeho by si řidič takzvaně sedl na zadek. V případě dalších dvou novinek bude situace jiná.

Milovníci SUV si mohou 4. října letošního roku zapsat do kalendáře – představí se nová generace oblíbeného SUV Škoda Kodiaq. Tento vysoce očekávaný model vlétne na trh s inovovaným designem a vylepšenou technologií. Automobilka je na informace ohledně vlajkové lodi skoupá, ale z prvních dojmů vyvolených redaktorů, kteří se již svezli maskovanými prototypy, je zřejmé, že se v interiéru projeví důraz na funkčnost. Vysoce pravděpodobná je tak absence poněkud frustrujících ultramoderních ovládacích prvků – a naopak se očekává návrat tradičních ovladačů. Velkých změn by měl doznat také infotainment.

Po Kodiaqu bude následovat čtvrtá generace manažerského liftbacku a kombi Superb. Oba modely půjdou do prodeje v květnu příštího roku, ovšem zájemci mohou předobjednávat již o něco dříve – Kodiaq v posledním kvartále letošního roku a Superb v prvním kvartále 2024.

Facelift Octavie je na spadnutí

  Škodu Octavia čtvrté generace čeká omlazovací kúra. Faceliftovaný model Octavia se objeví na trhu v únoru příštího roku a zákulisní zprávy hovoří o vylepšeném designu a proměně některé techniky. Pohonné jednotky by měly projít elektrifikací a do nabídky se dostanou mild-hybridy 1.0 eTSI, 1.5 eTSI i 2.0 eTDI, a to dokonce i pod kapotu sportovního derivátu RS. A také dost možná zmizí manuální převodovky. U modelů Kodiaq a Superb se bude Škoda ubírat stejným směrem.

  Zákazníci si budou moct omlazenou Octavii objednat v prvním kvartále 2024 a dočkají se ji v květnu téhož roku.

  Přichází druhý čistokrevný elektromobil

   Závěr patří snad nejočekávanější novince - elektrickému modelu Škoda Elroq. Tato elektrická varianta oblíbeného modelu Karoq bude představena v únoru příštího roku a automobilka začne přijímat objednávky již v polovině téhož roku. Zákazníci si však na první kusy počkají – dodání je naplánováno až na březen 2025.

   Zdroj/foto: www.skoda-storyboard.com
   KOLOFIX, a.s., Ostrava
   Ostrava
   od 22 000 do 30 000 Kč/měsíc

   Detail

   Jiří Červinka - pracoviště MSK
   Bravantice
   od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

   Detail