Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatováclavské pivní slavnosti na Zámku Zábřeh odstartují tuto středu

Ve dnech 27. a 28. září 2023 se v okolí renesančního Zámku Zábřeh uskuteční již 16. ročník Svatováclavských pivních slavnosti. Poslední zářijové dny jsou tradičně zasvěceny ochutnávce zlatavého moku, a letošní ročník nabídne skvělou zábavu s degustační přehlídkou bezmála třiceti malých pivovarů, většinou z regionu severní Moravy a Slezska. Chybět nebudou lahodné skvosty pivovarů Dejf, Hoppy Dog, Medojed, Koníček, Rohan, Nachmelená Opice, Palačov, Černá Hora či Zámku Zábřeh. Návštěvníci tak budou moci ochutnat více než padesát druhů čepovaných piv rozmanitých barev i chutí.

Svatováclavské pivní slavnosti patří bezesporu k nejoblíbenějším akcím na Jihu vůbec a mají už své pevné místo v ostravském kulturním kalendáři. Akci ve středu odpoledne oficiálně zahájí příjezd sv. Václava, patrona českých zemí i lahodného zlatavého moku, který požehná lidu jižanskému a společně s Martinem Bednářem, starostou městského obvodu Ostrava – Jih, slavnostně „spustí“ dvoudenní maraton degustace, hodování a dobré zábavy.

Ke zpříjemnění atmosféry dvoudenní „jízdy“ pořadatelé – Kultura Jih, opět připravili pestrý doprovodný program. I letos jsme se snažili program ušít na míru tak, aby si v něm každý našel to své. Pro nejmenší návštěvníky jsme připravili dětskou zónu, kde se mohou např. projít bludištěm, vyzkoušet lukostřelbu či házení podkov a vyhrát tak zajímavé ceny. Hudební doprovod jsme volili v širokém žánrovém spektru“, uvedla Irma Krejčí, ředitelka Kultury Jih. O pořádnou show se první den postarají např. hudební skupiny Grog, Civilní obrana, Iné Kafe či Vypsaná fixa, čtvrteční hudební zážitky nabídnou kapely Babylon a Smola a Hrušky. Celou akci pak dovede do velkého finále Anna K. „Děkujeme všem, kteří plánují na akci dorazit a užít si ji společně s námi, jedná se o skvělou příležitost k osobnímu setkání“, doplnila Irma Krejčí.

Celá akce se opět ponese v historickém duchu, chybět nebude tradiční jarmark s ukázkami řemesel a dílnami pro všechny věkové kategorie, pravou středověkou atmosféru navodí i četná vystoupení kejklířů, komediantů, žonglérů či ohňová show. Na své si přijdou i fanoušci tradičních rytířských turnajů, historického šermu, bujarých tanců či dobové hudby.

„Závěrem bych chtěla poděkovat všem našim partnerům, bez jejichž podpory by se tato akce nemohla konat. Slavnosti se i v letošním roce budou konat pod záštitou Martina Bednáře, starosty městského obvodu Ostrava – Jih a vstup na akci bude zdarma“, uzavírá Irma Krejčí.
Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail