Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kalifornská rocková kapela Queens of the Stone Age vystoupí na Colours of Ostrava 2024

Hudební festival Colours of Ostrava představuje další část programu pro příští ročník. Britské umělce Sam Smith doplní rocková legenda Queens of the Stone Age (QOTSA), která je aktuálně nominovaná na cenu Grammy v kategoriích Nejlepší rocková skladba a Nejlepší rockové album. V minulosti se v kapele vystřídala řada světově známých muzikantů, například legendární bubeník Joey Castillo, multitalentovaný zpěvák Mark Lanegan nebo bubeník kapely Nirvana a frontman Foo Fighters Dave Grohl. 21. ročník Colours of Ostrava se uskuteční od 17. do 20. července 2024.

Kalifornská formace QOTSA nekompromisně rozvrací hranice rocku. Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům, odhodila lesk předešlých alb a oprášila surově autentický zvuk. Neustále se vyvíjející hudební fenomén prolévá své signifikantní kytarové riffy notnou dávkou blues či elektroniky, která dodává melancholickou barvu nezřídka temným, přímým textům. „Dvě nominace na Grammy v letošním roce jsou jasným důkazem, že Queens of The Stone Age je špička současného rocku. Program příštích Colours bude neskutečně pestrý a skvěle obsazený,“ komentovala ohlášení další vystupující hvězdy ředitelka festivalu Zlata Holušová.

QOTSA mají na kontě celkem devět nominací na Grammy za nejlepší (hard) rockovou performance a nejlepší alba, pravidelně vystupují na předních světových festivalech včetně Coachaelly či Glastonbury. Nepřehlédnutelná síla kapely tkví v odhazování břemen minulosti, díky čemuž si stále udržuje nezpochybnitelnou korunu na vrcholu rockového trůnu. Poslední nominace na Grammy 2024 získali za osmé studiové album „In Times New Roman...“, ze kterého je také nominována skladba „Emotion Sickness“. „Rock by měl být dostatečně tvrdý pro kluky a dostatečně sladký pro holky. Takhle jsou všichni spokojení a je to větší párty,” popsal svůj tvůrčí přístup frontman Josh Homme. K poslednímu albu „In Times New Roman…“, na které fanoušci čekali šest let, však dodává: „Toto album zní tak, jak brutální je pocit být právě teď naživu.”

Organizátoři festivalu zveřejnili i další programové body nadcházejícího ročníku. Na Colours of Ostrava 2024 vystoupí britská multiinstrumentalistka, skladatelka a zpěvačka Bat for Lashes, s umělou inteligencí experimentující zpěvačka Sevdaliza či německá elektronická legenda Tangerine Dream.

Na 21. ročníku festivalu Colours of Ostrava dále vystoupí už ohlášení Sam Smith, japonský buddhistický mnich Yogetsu Akasaka s fascinující a zcela inovativní formou beatboxové meditační hudby. Dalším jménem je sedmičlenná holandská kapela Son Mieux, která znovu objevuje hudební aranže a kostýmy sedmdesátkové disco vlny a využívá je při skládání svých současných popových hitů. Představí se také trio Klangphonics, spojující elektronickou hudbu a živé nástroje v melodické techno a energický deephouse.

Informace ke vstupenkám

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou v prodeji na www.colours.cz, link zde: https://www.colours.cz/e-shop/koupit-vstupenku.

Festivalové kempy

Již nyní si návštěvníci mohou zajistit ubytování ve festivalových kempech u Slezskoostravského hradu nebo v Chill Village (vzdálené 100 m od areálu). V nabídce jsou stanové plochy, vybavené stany i stání pro karavany. Více informací na www.colours.cz.

Více informací o účinkujících na:

  • Queens of The Stone Age - qotsa.com
  • Bat for Lashes - batforlashes.com


21. ročník Colours of Ostrava se uskuteční 17. až 20. července 2024 v Dolních Vítkovicích. Součástí festivalu je mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, projekce filmů z MFFKV a řada divadelních představení a uměleckých instalací. Festival se od roku 2015 koná v areálu unikátní, revitalizované, industriální oblasti Dolní Vítkovice v centru Ostravy. Na osmi hudebních scénách vystoupí každoročně více než stovka kapel, v rámci 11 scén diskusního fóra Meltingpot pak více než dvě stě řečníků z celého světa.

V projektu Colours bez bariér festival nabízí speciální služby pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním. V roce 2023 servisu využilo 850 osob s pohybovým, zrakovým nebo sluchovým postižením i lidé s poruchou autistického spektra. Festival tradičně nabízí sobotní vstup zdarma pro osoby starší 65 let, v roce 2023 jich bylo 1 216. Pravidelně se účastní také děti, pro které festival připravuje ČEZ family park se speciálním dětským programem. V roce 2023 festival navštívilo celkem 4 212 dětí.

Kromě hlavního festivalu Colours team každoročně pořádá také mezinárodní showcase festival Crossroads pro hudební odborníky a volně přístupný Arts&Live festival v ulicích Ostravy. Team rovněž organizuje samostatné koncerty v průběhu celého roku na různých místech ČR. Aktuálně je to vystoupení kapely The Longest Johns v pražském klubu Rock Café dne 22. 2. 2024 a koncert v rámci turné Love Lines zpěvačky a skladatelky LP, který se uskuteční 1. 3. v pražské O2 Universum.

Více informací na: www.colours.cz a www.meltingpotforum.com


Nákup vstupenek: https://www.colours.cz/e-shop/...
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail