Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Advent v Bílovci je pěkně akční!

Na Slezském náměstí v Bílovci se v sobotu 2. prosince v 17 hodin v rámci Mikulášského jarmarku rozzáří 10metrový vánoční strom, který je tvořen kovovou konstrukcí. Letos bude v Bílovci premiérově osvětlena také radnice, před níž bude od pátku 1. prosince poprvé stát i dřevěný betlém.

„Věřím, že kovový vánoční strom se v Bílovci osvědčí, jako například v Těškovicích, kde byl loni postaven poprvé, a že ohlasy na něj budou podobně pozitivní. Po rozsvícení totiž působí opravdu impozantně a je skutečnou korunou vánoční výzdoby centra obce,“ konstatuje starosta Bílovce Martin Holub s tím, že umělý vánoční strom by mohl být používán do doby, než v parku do správné výšky doroste jeho živý následovník. „Chtěli jsme, aby na centrálním náměstí Bílovce zářil vzrostlý strom, ale nechtěli jsme, aby kvůli tomu musel být skácen zdravý jehličnan. Proto jsme zvolili dané řešení. Navíc kovová konstrukce, která je vyrobena z tenkostěnných trubek, je bezpečná – vítr jí jen prochází, nemá se do čeho opřít. Navíc je zapuštěna do země a pevně uchycena lany,“ vysvětluje starosta a doplňuje, že konstrukce, jež bude stát – jak jsou občané zvyklí – v parku před kostelem svatého Mikuláše, je u základu 4 metry široká. Zhotovila ji firma Kovomont Lindovský z Kyjovic, která také bude kovový strom v Bílovci 29. listopadu montovat (příště už montáž zajistí město).

„V minulých letech býval v našem městě rozsvěcen strom rostoucí v parčíku u kostela, ten ale vzhledem ke své výšce rozhodně nebyl dominantou náměstí. Kovová konstrukce sice možná ve dne působí nezvykle, ale efekt po rozsvícení je opravdu famózní! Proto bych občany Bílovce a místních částí, a samozřejmě i ty přespolní, rád na rozsvícení vánočního stromu pozval,“ říká starosta Martin Holub a podotýká, že ve stejné chvíli se díky vánoční výzdobě rozzáří také celé Slezské náměstí, letos navíc poprvé i včetně stylově nasvícené radnice.

Ale program Mikulášského jarmarku vypukne již ve 14 hodin v městské knihovně, kde bude pro děti nachystána dětská pošta, autorské čtení Zuzany Pospíšilové, kreativní dílničky a čertoviny, které připravilo Kulturní centrum Bílovec ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Bílovec. V 16.30 hodin dorazí na náměstí dlouhonozí andělé na chůdách a v 17.10 hodin je naplánováno zpívání koled u právě rozsvíceného vánočního stromu.

Adventní nabídka je v Bílovci opravdu pestrá. Už v pátek 1. prosince bude ve zdejším muzeu otevřena výstava Kandahár – lyžařské vázání, které změnilo svět, jež byla připravena ve spolupráci s Muzeem Těšínska, Muzeem Novojičínska, Kulturně sportovním spolkem Elegant a firmou KOH-I-NOOR MASSAG, a. s. Návštěvníci muzea si budou moci prohlédnout nejrůznější historické lyže, saně, oděvy i lyžařské vázání a pomůcky vyráběné v minulosti firmou KOH-I-NOOR MASSAG, a. s. Výstava je doplněna historickými fotografiemi zobrazujícími zimní radovánky bíloveckých občanů v časech už dávno minulých.
Z + M Logistics, spol. s r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 7 988 do 13 313 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 4 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

David Ševčík - Kantýna Ferona
Ostrava
od 112 Kč/hod.

Detail