Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rocková legenda Lenny Kravitz zahraje na Colours of Ostrava 2024!

Legendární umělec Lenny Kravitz vystupuje na evropských festivalech jen zřídka. Během svého nadcházejícího turné však vystoupí v České republice! Colours of Ostrava tak přivítá tvůrce ikonických hitů, který hudbou vystavěnou na pevných základech rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje miliony fanoušků. Během jeho vystoupení v Dolních Vítkovicích zazní skladby z nové desky Blue Electric Light, jejíž vydání je ohlášeno na březen 2024.

Lenny Kravitz je nominantem i držitelem dlouhé řady ocenění, mezi nimiž se zvláště vyjímá Grammy za mužský rockový vokální výkon, kterou v letech 1999 až 2002 získal čtyřikrát za sebou, čímž vytvořil dosud nepřekonaný rekord. Slušný úspěch, a to především v Evropě, mu přineslo hned jeho první funkrockově laděné album Let Love Rule z roku 1989, na kterém si nahrál většinu nástrojů sám. Po vydání tohoto debutu začal Lenny dostávat nabídky vystupovat jako předskokan na koncertech takových hvězd jako Tom Petty, Bob Dylan a David Bowie.

Počínaje druhým, a to hned dvojplatinovým albem Mama Said najel Lenny Kravitz na ďábelskou hvězdnou dráhu, z níž od té doby nevystoupil. Hit střídal hit, kterých bylo tolik, že když devátou dekádu završil kompilační deskou Greatest Hits, prodalo se jí přes jedenáct milionů kusů a výběr se stal jedním z nejúspěšnějších alb té doby. V pátek 19. července 2024 Lenny Kravitz představí v Ostravě své zbrusu nové album Blue Electric Light, které vyjde na jaře 2024.

Jsem nesmírně šťastná, protože se nám při skládání programu opravdu daří! Hudební nabídka pro rok 2024 reprezentuje nebývale široké spektrum žánrů v podání nesporně kvalitních interpretů. V programu máme několik letošních nominantů na Grammy i další ceny a teď také globální legendu rockové a funky muziky Lennyho Kravitze. O jeho vystoupení jsme usilovali v minulosti již několikrát a letos to konečně vyšlo,“ komentovala ohlášení další vystupující hvězdy ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Organizátoři zveřejnili také další nová jména příštího ročníku. Na festival se po 18 letech vrací newyorská punková legenda Gogol Bordello, dále byla ohlášena afrobeatová kapela Bixiga 70 z Brazílie a galicijská diva Mercedes Peón. Z Austrálie dorazí raper Genesis Owusu, z Polska duet Kwiat Jabłoni a z Glasgow skladatel a zpěvák se syrovým hlasem Murdo Mitchell. V roce 2024 dále vystoupí již dříve ohlášení Sam Smith, rocková legenda Queens of the Stone Age, britský producent a zpěvák James Blake, multiinstrumentalista Dennis Lloyd či texaské trio Khruangbin.

Další dosud ohlášená jména jsou: britská multiinstrumentalistka, skladatelka a zpěvačka Bat for Lashes / s umělou inteligencí experimentující zpěvačka Sevdaliza / německá elektronická legenda Tangerine Dream / japonský buddhistický mnich Yogetsu Akasaka / holandská kapela Son Mieux / německé trio Klangphonic.

Více informací o účinkujících na www.colours.cz nebo:

Queens of The Stone Age – qotsa.com

Lenny Kravitz – lennykravitz.com

Bat for Lashes – batforlashes.com

Denis Loyd – dennislloyd.com

James Blake – jamesblakemusic.com

Genesis Owusu – genesisowusu.com

Mercedes Peón – mercedespeon.gal

Gogol Bordello – gogolbordello.com

Kwiat Jabłoni – kwiatjabloni.pl


Informace ke vstupenkám

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou v prodeji zde: https://www.colours.cz/e-shop/koupit-vstupenku.

Festivalové kempy

Již nyní si návštěvníci mohou zajistit ubytování ve festivalových kempech u Slezskoostravského hradu nebo v Chill Village (vzdálené 100 m od areálu). V nabídce jsou stanové plochy, vybavené stany i stání pro karavany. Více informací na www.colours.cz.

21. ročník Colours of Ostrava se uskuteční 17. až 20. července 2024 v Dolních Vítkovicích. Součástí festivalu je mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, projekce filmů z MFF KV a řada divadelních představení a uměleckých instalací. Festival se od roku 2015 koná v areálu unikátní, revitalizované, industriální oblasti Dolní Vítkovice v centru Ostravy. Na osmi hudebních scénách vystoupí každoročně více než stovka kapel, v rámci 11 scén diskusního fóra Meltingpot pak více než dvě stě řečníků z celého světa.

V projektu Colours bez bariér festival nabízí speciální služby pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním. V roce 2023 servisu využilo 850 osob s pohybovým, zrakovým nebo sluchovým postižením i lidé s poruchou autistického spektra. Festival tradičně nabízí sobotní vstup zdarma pro osoby starší 65 let, v roce 2023 jich bylo 1216. Pravidelně se účastní také děti, pro které festival připravuje ČEZ Family park se speciálním dětským programem. V roce 2023 festival navštívilo celkem 4212 dětí.

Kromě hlavního festivalu Colours team každoročně pořádá také mezinárodní showcase festival Czech Music Crossroads pro hudební odborníky a volně přístupný Art & Life festival v ulicích Ostravy. Team rovněž organizuje samostatné koncerty v průběhu celého roku na různých místech ČR. Aktuálně je to vystoupení kapely The Longest Johns v pražském klubu Rock Café dne 22. 2. 2024 a koncert v rámci turné Love Lines zpěvačky a skladatelky LP, který se uskuteční 1. 3. 2024 v pražské O2 Universum.

Více informací na: www.colours.cz www.meltingpotforum.com

Nákup vstupenek: https://www.colours.cz/e-shop/...
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 7 088 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail