Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Součástí vánoční výzdoby Respiria FN Ostrava je letos i vyřezávaný betlém v životní velikosti

V prostorách Respiria FN Ostrava se ve čtvrtek odpoledne sešli zaměstnanci, pacienti i návštěvníci nemocnice, aby slavnostně rozsvítili nemocniční vánoční strom. Tradiční akci letos poprvé ozvláštnil vyřezávaný betlém s postavami v životní velikosti.

Betlém na období adventu zapůjčilo nemocnici Biskupství ostravsko-opavské, kterému ho daroval řezbář Luděk Vančura z Ostravice. „Byla to práce asi na půl roku. Na postavy Ježíše, Marie, Tří králů a zvířat kolem jesliček jsem použil jasan a dub. Věřím, že pohled na sousoší potěší pacienty i jejich doprovod.“

Vánoční strom přišel s přítomnými do Respiria rozsvítit i ředitel nemocnice MUDr. Jiří Havrlant, MHA: „Do Vánoc zbývají více než tři týdny. Věřme, že nepřinesou žádnou mimořádnou událost a že si najdete i v předvánočním shonu čas a prostor na setkání s blízkými a přáteli.“

Součástí slavnostního odpoledne byl bohatý doprovodný program. „Zájemci si mohli vytvořit macramé anděly z bavlněné příze, nazdobit perníčky, které napekli pacienti a terapeuti Oddělení psychiatrického, anebo si mohli vyrobit přání, kterými ozdobí nemocniční „Strom přání“, přiblížila program slavnostního odpoledne Ing. Hana Maiwaelderová, vedoucí Oddělení marketingu FN Ostrava. Hudební doprovod zajistil učitel ZUŠ v Bílovci Martin Vitásek a také Ing. Antonín Smrkta, vedoucí Oddělení údržby FN Ostrava, který je velkým hudebním nadšencem.

K příjemné pohodě všech zúčastněných přispěl i vánoční nealkoholický punč, který připravili zaměstnanci nemocniční kuchyně, a tradiční vánoční cukroví a koláčky z dílny studentů Střední školy prof. Z. Matějčka v Ostravě-Porubě.
David Ševčík - Kantýna Ferona
Ostrava
od 112 Kč/hod.

Detail

SOLID CONSTRUCTION GROUP a.s.;
Ostrava
od 19 500 Kč/měsíc

Detail