Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Evangelický kostel ve Frýdku rozezvučí Eva Dřízgová a zazní i světová premiéra

Jubilejní už pětadvacátý ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění přivede už 7. prosince do Frýdku-Místku hvězdy klasické hudby a nabídne i světovou premiéru nové skladby.


Ve velkém programu ve frýdeckém evangelickém kostele budou mít návštěvníci festivalu Souznění jedinečnou příležitost vychutnat si umění sopranistky Evy Dřízgové, sopranistky Veroniky Rovné, basbarytonisty Gustáva Beláčka, cimbalisty Daniela Skály a seskupení Aerea Enslemble v čele se špičkovým houslistou Janáčkovy filharmonie Ostrava Vojtěchem Zajícem.

Zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Josepha Haydna, Antonia Vivaldiho i novodobých skladatelů - Luboše Sluky či Ilji Hurníka.

„Pro Frýdek-Místek jsme si objednali také zcela novou skladbu, zkomponovanou exkluzívně pro náš festival. Třešničkou na dortu letošního programu v krásném prostoru frýdeckého evengelického kostela tak bude premiéra moderní skladby Rorate coeli desuper – Rosu dejte, nebesa shůry nebo také Dej rosu, nebe nad námi - od cimbalisty Daniela Skály,“ doplnil ředitel a dramaturg festivalu Souznění Zdeněk Tofel.

Mezinárodně oceňovaný interpret a skladatel Daniel Skála, mezi jehož největší skladatelské počiny patří Koncert pro cimbál a komorní orchestr, Miniatury pro cimbál a klarinet nebo duet Cimbálové rozepře, se nechal inspirovat textem adventního zpěvu. „Skladba odkazuje na starou českou tradici provozování takzvaných rorátů, prastarých zpěvů a ranních mší konaných v období adventu. Kompozice je napsána v neobarokním stylu,“ doplnil sám autor.

Blíže k programu ve čtvrtek 7. 12. 2023 ve Frýdku-Místku:

Koncert s názvem Laudamus Te začíná v evangelickyém kostele ve Frýdku v 18:00 hod.

Účinkují: Eva Dřízgová – soprán, Veronika Rovná – soprán, Gustáv Beláček – basbaryton, Daniel Skála – cimbál a AEREA Ensemble – umělecký vedoucí Vojtěch Zajíc.

Koncert se koná za finanční podpory statutárního města Frýdek-Místek. Záštitu převzal primátor města Petr Korč.

Předprodej vstupenek online na www.souzneni-festival.cz, nebo přímo na místě konání koncertu. Celý program a podrobnosti na: www.souzneni-festival.cz
DENTATOR CZ s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 14 175 Kč/měsíc

Detail

LABAMO s.r.o.
Bohumín
od 40 000 Kč/měsíc

Detail