Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na rynku bude opět veselo! Masopust na Jihu vypukne tuto neděli

Svátkem plným bujarého veselí, masek, zábavy a hodování ožije tuto neděli 11. února náměstí Ostrava-Ji v Hrabůvce. Veřejné prostranství se na jeden den promění v historický rynek, na kterém se mezi 10 a 16 hodinou bude slavit jeden z nejrozvernějších svátků v roce, známý pod názvy masopust, fašank nebo karneval.

Oslavy zahájí masopustní průvod se slavnostní ceremonií, na kterou naváže bohatý zábavný program. Obecní rynek nabídne ukázky tradičních řemesel, řezník Krkovička má připraveno speciální veselé povídání o cestě masa, zakončeného prodejem tradiční zabijačkové polévky za korunu. Pro děti je připravena řada překvapení v podobě jarmareční pohádky, soutěží či představení rozverných kejklířů, komediantů a žonglérů. A co by to bylo za oslavy bez masopustní kapely, přehlídky dobových kostýmů a tradičních stánků. Kromě zabijačkových dobrot si na své přijdou i milovníci sýrů, frgálů či jiných pekařských, cukrářských a bramborových specialit. O zahřátí se postará medovina, svařák a pestrý výběr teplých nápojů.

„Náš soubor tradičních jarních akcí s názvem Folklorní jaro na Jihu v předchozích letech zahrnoval Velikonoce, Pálení čarodějnic a Stavění májky. Od loňského roku jsme tento výčet rozšířili právě o akci Na rynku je veselo. Obyvatelům i návštěvníkům obvodu tak můžeme od února do května zábavnou formou přibližovat zvyky našich předků“, vysvětlila Gabriela Gödelová, ředitelka Kultury Jih.

V rámci nedělních oslav bude možno navštívit i oblíbenou CK polní poštu s dobovými pohlednicemi, které si návštěvníci po zakoupení mohou nechat orazit panem poštmistrem a poslat komukoliv a kamkoliv přímo z rynku.

Akci pořádá Kultura Jih za podpory městského obvodu Ostrava-Jih.
CUBITrans CZ s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Speciální servis s.r.o. - pracoviště Nádraží
Frýdek-Místek
od 19 500 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

X - servis park s.r.o.- Ostrava
Ostrava
od 48 000 do 48 000 Kč/měsíc

Detail