Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veletrh cestovního ruchu Dovolená 2024 nabídne jedinečné zážitky a tipy na výlety

Ostravské výstaviště Černá louka se ve dnech 1. a 2. března 2024 promění v ráj pro milovníky cestování. Načerpejte inspiraci pro nezapomenutelnou dovolenou u více než 60 vystavovatelů z řad cestovních kanceláří, turistických destinací, měst a krajů.

Prezentovat se bude široká škála zajímavých lokalit, a to především z České republiky, Polska a Slovenska. Návštěvníci mohou očekávat pestrou a lákavou nabídku cestovních balíčků a dovolených, ale také možnost setkat se s odborníky, kteří poradí s plánováním jejich dalšího dobrodružství. „Na veletrhu přivítáme zástupce cestovního ruchu, na které jsou návštěvníci již zvyklí a jezdí k nám tradičně. Hodně se letos ale rozšířila polská sekce, takže zde bude k vidění i spoustu novinek. Polsko má opravdu hodně co nabídnout, a navíc je to z Ostravy kousek, takže zde návštěvníci načerpají mnoho skvělých tipů na výlety,“ uvádí Denisa Ježková, manažerka veletrhu.

Své krásy představí například destinace jižní Morava, Česká Kanada, region Gron, Středočeská centrála cestovního ruchu, polský Olštýn, Katovice, Opolí či Vratislav. Široké zastoupení budou mít turistické atraktivity – industriální památky patřící do projektu Technotrasa, město Zabrze a Důl Guido, historický důl Ignacy, návštěvnické centrum pivovaru Tychy nebo největší park pohyblivých dinosaurů v Evropě Zatorland či zábavní park Legendia.

Svou nabídku představí cestovní kanceláře, ale také letiště Katovice a letiště Leoše Janáčka. Mezi netradičními službami najdou návštěvníci také Bezkempu, aplikaci specializovanou na cyklotrasy Na kole i pěšky a nabídku letních táborů Střediska volného času Korunka.

Tým Dovolené 2024 nachystal také program plný inspirativních přednášek, besed a kuchařských show. Během obou dnů vystoupí soubor písní a tanců Śląsk. Jak vzniká reportáž z Rallye Dakar popíše fotograf Martin Straka, ostravské planetárium představí své novinky a na dovolenou na Slovácku budou lákat zástupci penzionu Čičina. Polský cestovatel Piotr Kilian zase návštěvníky provede Grónskem a průvodkyně z cestovní kanceláře Rady na cestu nás přesunou na Kypr a do Francie.

Během programu několikrát proběhne i losování o hodnotné ceny. Soutěžit se bude třeba o letenky do Varšavy, volné vstupenky do Planetária Ostrava, o pobytové zájezdy do Olštýna, poznávací zájezd do Rakouska nebo o knihy nakladatelství Jota. Velkým lákadlem je určitě cena v podobě pobytového zájezdu do Vratislavi s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém Art Hotelu.

Součástí veletrhu Dovolená je již 5. ročník Konference cestovního ruchu pro odbornou veřejnost. Letos se bude zabývat potenciálem turismu v destinaci Severní Morava. Konferenci pořádá centrála cestovního ruchu Moravskoslezského kraje Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Souběžně s veletrhem Dovolená probíhá Knižní festival Ostrava. Vstupné platí na obě akce. Zvýhodněný předprodej vstupenek probíhá online a v turistických informačních centrech OSTRAVAINFO!!! a Info Jih.

Více informací na webu www.dovolenaostrava.cz, FB události nebo na Instagramu @dovolenaostrava.Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Podvodníci připravili několik lidí na Opavsku o téměř milion korun

Dnes 14:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podvodů na internetu a po telefonu stále přibývá. Kriminalisté na Opavsku aktuálně prověřují případy několik případů, kdy se lidé nechali zlákat na výhodné investice, falešný přeplatek na daních nebo také na osobní setkání, inzerci, či přesvědčení o napadení osobního účtu v bance. Podvodníci tak připravili důvěřivé lidi dohromady o téměř milion korun. Vypátrat takové podvodníky je téměř nemožné. Policie proto stále varuje veřejnost, aby byla obezřetná.

V archeoparku se lidé seznámili s bohy a démony Slovanů

Návštěvníci Archeoparku v Chotěbuzi se mohli seznámit s Bohy a démony, kteří kdysi provázeli životem Slovany. Přednášku zpestřila ukázka replik nálezů z celé Evropy.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.