Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodej knih, besedy, autogramiády, top autoři z ČR. Knižní festival Ostrava 2024 už zítra

Prodej knih, besedy, autogramiády, top autoři z ČR. Knižní festival Ostrava 2024 zve na bohatý program na třech scénách a nejzajímavější novinky autorů a nakladatelů z celé České republiky. V pátek 1. a sobotu 2. března od 10:00 do 18:00 na Černé louce v Ostravě.

Tváří letošního, již 5. ročníku je koreanistka a spisovatelka Nina Špitálníková. Společně s Terezou Kostkovou odstartují program slavnostním zahájením v živém vysílání pořadu Blízká setkání. Na stagi ČRo Dvojka & Nakladatelská scéna se během besedy s Janou Poncarovou, Barborou Šťastnou, Scarlett Wilkovou a Miriam Blahovou mimo jiné dozvíte, jak ve vyprávění věrohodně zachytit složité rodinné vztahy a zda lze

v příbězích najít i odpovědi na otázky, které nás osobně v životě trápí. Seznámíte
se s neokoukanými tvářemi české young adult scény, s Tomášem Kvapilíkem
a Ivanem Hamšíkem probereme duševní zdraví a trendy v současné psychologii. Jan Bendig a Jitka Štichauerová prozradí, jak vznikala publikace plná fotografií a zajímavostí z jeho osobního života. Úspěšná autorka Alena Mornštajnová bude hovořit o svém románu Les v domě, Petra Dvořáková představí svůj nejnovější román Pláňata, Josefa Maršálka se zeptáme, podle čeho vybírá ty nejlepší recepty do svých knih a zjistíme také, jak probíhala spolupráce Antonína Panenky s autory publikace Panenka, Legenda z Ďolíčku.

Připraven bude také program na debatní scéně Voices of Freedom & Deník N. Pátek zahájí beseda pro školy s názvem Kapesní průvodce digitálním světem aneb Práce novináře, dezinformace a umělá inteligence. David Girten přiblíží svět komiksového hrdiny Tintina, s tvůrci z Národního divadla moravskoslezského nahlédneme na (ne)všední osud hornických vdov a talentOVA neopomene téma čtenářské gramotnosti. Sobotní program bude patřit debatám Deníku N, ve kterých se zaměří na svobodu ve sportovním prostředí, svobodu v Rusku a během veřejného natáčení podcastu Studio N odpoví na otázky spravedlnosti a projevu tzv. „mužského práva“ v České republice.

Novinkou letošního ročníku bude doprovodný program v Komorním sále, ve kterém se návštěvníci mohou těšit na besedy nakladatelství Golden Dog (Hororové časopisy, Honza Vojtíšek), Markéty Hejkalové a Miroslava Karase (O Finsku, Rusku a včerejších kořenech dnešních událostí), Knihovny města Ostravy (Poezie není sprosté slovo) a další. „Máme radost, že se festival každým rokem rozrůstá a můžeme návštěvníkům během dvou dnů nabídnout témata a knihy nejrůznějších žánrů. Letos jsme s partnery připravili také několik bonusů v podobě akcí konaných mimo areál Černé louky. Zájemci se tak před a po oficiální otevírací době festivalu mohou zúčastnit například snídaně s Ninou Špitálníkovou a Jiřím Padevětem v Centru PANT či veřejného natáčení podcastu Přepište dějiny v Divadle Antonína Dvořáka.“ sdělila manažerka festivalu Jana Cyrusová.

Samozřejmostí bude pestrá nabídka knižních titulů. Své knihy přijedou představit nakladatelské domy, vydavatelé a distributoři jako PEMIC BOOKS, HOST, Deník N, Albatros Media, JOTA, Portál, Paseka, aj. Součástí zóny malých nakladatelů bude například nakladatelství Medusa, Carcosa, Canc, Baobab, Knihy Veles a Muzeum Těšínska.

Současně s Knižním festivalem proběhne v druhém patře pavilonu A také veletrh cestovního ruchu Dovolená (na obě akce platí jedno vstupné). Kompletní program, zvýhodněný předprodej a další informace najdete na www.kniznifestival.cz.

Děkujeme partnerům festivalu: Český rozhlas Dvojka, Deník N, Knihcentrum.cz, Centrum PANT a statutární město Ostrava. Mediálními partnery akce jsou Ostravainfo!!!, Český Bestseller, Knižní novinky, Knihkupec a Ostravská Univerzita.

Předprodej vstupenek za zvýhodněné ceny bude probíhat do 29. února, a to ONLINE formou na www.kniznifestival.cz nebo osobně v infocentrech Ostravainfo. Poté budou vstupenky k dispozici na místě v pavilonu A, a to po celou dobu konání festivalu (pá, so 10:00 – 18:00).

Vstupné na místě:

Zdarma děti do 5 let vč., doprovod ZTP/P.

Na akci platí Černá karta 2024.

Dvoudenní vstupné:

260 Kč dospělí

110 Kč děti od 6 let včetně, studenti (platný studentský průkaz), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP, ZTP/P

550 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

Jednodenní vstupné:

150 Kč dospělí

90 Kč děti od 6 let včetně, studenti (platný studentský průkaz), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP, ZTP/P

25 Kč hromadný vstup pro školy (min. 15 osob)

350 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

V Rychalticích objevili na zahradě munici, policisté radí, jak postupovat při podobných nálezech

10. dubna 2024 11:21 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Minulou sobotu před polednem byli frýdecko-místečtí policisté povoláni do obce Hukvaldy – Rychaltice kvůli nálezu předmětu, který připomínal munici. Nalezen byl během výkopových prací. Na místo okamžitě dorazila policejní hlídka společně s pyrotechniky.