Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

V Třinci proběhlo jednání o stavu ovzduší v MS kraji

11. prosince 2012 9:39 | Celý MS kraj | Jan Varga

Do konce roku 2015 sníží průmyslové podniky Moravskoslezského kraje emise o zhruba třetinu. Řekl to ministr životního prostředí Tomáš Chalupa při návštěvě Třince, kam přijel na pracovní jednání o ovzduší v kraji.

Projekt EduČas vyvrcholil závěrečnou konferencí

30. listopadu 2012 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

V Ostravě proběhla závěrečná konference, týkající se projektu „EduČas", během kterého se učitelé po tři roky seznamovali s metodami a způsoby výuky moderní historie ve školách MS kraje. Původně byl projekt zaměřen pouze na náš region. Jeho dopad se však nakonec rozšířil o dalších šest krajů.

Studenti středních škol letěli zdarma do Vídně

30. listopadu 2012 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Studenti ostravské střední školy profesora Zdeňka Matějíčka odletěli zdarma do Vídně. Na jednodenní výlet do Vídně odletělo 25 studentů v doprovodu tří pedagogů díky obnovení leteckého spojení mezi Ostravou a Vídní. Lety zdarma pro studenty se budou opakovat až do třináctého prosince.

Výstava Příběh kontaktní čočky na Wichterlově gymnáziu v Ostravě-Porubě

1. listopadu 2012 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Příběh kontaktní čočky. Tak se jmenuje výstava, která je k vidění v těchto dnech v prostorách Wichterlova gymnázia v Ostravě - Porubě. Zajímá-li vás historie objevu kontaktních čoček, nebo jestli chcete vědět, kdo vymyslel název silon, pak je tady právě pro vás. My jsme si nenechali ujít její vernisáž.

MS kraj jednal o budoucnosti orlovské nemocnice

5. října 2012 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Radní Moravskoslezského kraje jednali o budoucnosti nemocnice v Orlové. Lidem vzkazují: nemocnice bude dál fungovat. Podrobnosti k této problematice jsme pro vás dnes zjišťovali.

Komerční sdělení více

Blíží se největší taneční párty pod otevřeným nebem! Festival Beats for Love láme rekordy

Jubilejní 10. ročník festivalu Beats for Love se blíží raketovou rychlostí. Na začátku července festival rozproudí život v populární ostravské oblasti Dolních Vítkovic. Svým nabitým line-upem organizátoři nenechají v klidu žádného nadšence do elektronické taneční hudby. Aktuálně je navíc k dispozici kompletní seznam a denní line upy všech zahraničních hvězd, které na akci vystoupí. A je to doopravdy přehlídka jmen světových formátů!

OSTROJ slaví první úspěchy po náročném období. V prvním čtvrtletí 2024 rostl a hlásí zisk

Český průmysl prochází v posledních letech těžkým obdobím. Etapa dramatických změn zasáhla také společnost OSTROJ, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku – OSTROJ dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 hospodářského výsledku před zdaněním o více jak 25 mil. Kč nad plánem pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021.


Do strojírenství a metalurgie vstupují nové technologie, vodík a AI

České strojírenství a metalurgický byznys se nezadržitelně mění. Do hry vstupuje další automatizace, smart systémy, vodík a umělá inteligence. Tahounem změn jsou zatím spíše velké firmy, malým a středním podnikům stojí v cestě méně zdrojů na investice, nedostatek špičkových lidí i obava o kyberbezpečnost. V případě inovativních vodíkových technologií je pak problémem přílišná regulace předbíhající vývoj. Uvedli to zástupci Národního strojírenského klastru a účastníci konference Strojírenství Ostrava 2024.

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.

Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Více