Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Turistické značky mizí, stromy likviduje kůrovec

27. července 2018 13:30 | Celý MS kraj | Jan Varga

Kůrovec nemilosrdně likviduje lesní plochy v Beskydech a pocítili to už i turisté. Napadené dřeviny je třeba rychle těžit a likvidovat. Stává se ale, že společně se stromy mizí i některé turistické značky. Ty se tak musí nově malovat na speciální sloupky nebo dopravní značky. Situace je natolik vážná, že kvůli tomu vznikla speciální pracovní skupina MS kraje, která se kůrovcem zabývá.

Pionýrský tábor ve Starých Hamrech se vrací k přírodě

27. července 2018 13:27 | Celý MS kraj | Jan Varga

K létu neodmyslitelně patří tábory. Těch je samozřejmě v nabídce nepřeberné množství. Kdo ale chce skutečně zažít poctivý tábor tak, jak ho mohli zažít i rodiče nebo snad dokonce prarodiče, nesmí chybět na tradičním pionýrském táboře, který se koná uprostřed hlubokých lesů ve Starých Hamrech. My jsme se byli podívat na jedno takové táborové ráno.

Tváře Rocktherapy 2018 jsou tři nemocné děti

27. července 2018 13:11 | Orlová | Jan Varga

Oblíbený hudební festival je za dveřmi. Tentokrát pomůže třem dětem s onkologickým onemocněním. Na co se mohou lidé těšit a jak děti vybrané příspěvky využijí prozradí Ivan Jekielek, hlavní organizátor festivalu.

V lesoparku si mohou děti užít nové lanové hřiště

27. července 2018 13:07 | Orlová | Jan Varga

V Orlové otevřeli lanové hřiště. To dětem nabízí mnoho prolézaček, lanových prvků a sítí. Město ho nechalo vybudovat, aby orlovský lesopark znovu ožil a lidé měli proč do něj chodit. Po celkové rekonstrukci lesoparku je tak hřiště dalším tahákem, proč vyrazit ven.

Letos Orlovanům nejvíce chutnal Havířský guláš

27. července 2018 13:01 | Orlová | Jan Varga

Orlová má za sebou další ročník Gulášfestu. Oblíbené akce se každým rokem účastní mnoho lidí, kteří si různé chutě soutěžních gulášků nenechají ujít. Tentokrát soutěžilo dvanáct kuchařů a bylo velmi těžké určit, který z gulášů je ten nejlepší.

Orlová bude jednat s vedením Residoma

27. července 2018 12:57 | Orlová | Jan Varga

Karviná podepsala memorandum se společností Residomo, díky tomu tak bude moci kontrolovat, kdo bydlí v bytech společnosti na území města. To ale vyvolalo vlnu otázek, kam nechtění nájemníci půjdou, nedostanou li v Karviné byt. Obavy z toho mají v Orlové i Havířově, se společností se tedy budou chtít také domluvit.

V Orlovském lesoparku vyrostlo lanové hřiště

27. července 2018 10:12 | Orlová | Jan Varga

V Orlové otevřeli lanové hřiště. To dětem nabízí mnoho prolézaček, lanových prvků a sítí. Město ho nechalo vybudovat, aby orlovský lesopark znovu ožil a lidé měli proč do něj chodit. Kdo jiný mohl hřiště slavnostně otevřít a rovnou vyzkoušet než samy děti.

Taneční mistr z ND zapojil do tance i vozíčkáře

4. července 2018 12:05 | Orlová | Jan Varga

Orlovští senioři z Domova Slezské humanity si užili taneční hodinu. Přijel k nim bývalý tanečník Národního divadla v Praze Petr Veleta, který klientům domova dokázal, že slova jako ne a nemohu lze ze slovníku vynechat. Do tance zapojil i seniory na vozíčcích.

Základní školy soutěžily na Orlovských hrách 2018

29. června 2018 13:44 | Orlová | Jan Varga

V Orlové proběhly velké sportovní hry, kterých se účastnilo devět orlovských základních škol. Týmy z jednotlivých škol se přestrojily do národních barev mnoha zemí světa a než se zúčastnili sportování, prošly ve slavnostních průvodech městem. A byla to pastva pro oči.

Orlované demonstrovali za záchranu místní nemocnice

29. června 2018 13:42 | Orlová | Jan Varga

V Orlové se demonstrovalo za zachování interny místní nemocnice. Tu má kraj z ekonomických důvodů v plánu přestěhovat do Karviné nebo Havířova. Na demonstraci proti zástupcům kraje ostře vystoupili zaměstnanci nemocnice, zástupci města ale i veřejnost.

Komerční sdělení více

Opavský OSTROJ má vlastní med. Včely chová přímo ve svém areálu

Udržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, které mu zajišťují vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.

Ostrava přivítá jubilejní 10. ročník festivalu Czech Music Crossroads

Hudební showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads pořádá tým festivalu Colours of Ostrava. Letos se uskuteční ve dnech 20. až 22. června v ostravském domu kultury POKLAD a na Alšově náměstí v Porubě. Jedinou výjimkou bude úvodní varhanní koncert v kostele sv. Václava v centru Ostravy.

Festival v ulicích/ART&LIFE. Hudba, tanec a divadlo pod širým nebem v Ostravě

Festival v ulicích s podtitulem ART&LIFE se uskuteční 21. a 22. června. Oslava pouličního umění mnoha žánrů se koná v Ostravě již třináctým rokem. Potřetí ovládne Hlavní třídu v Porubě a přilehlé dvory. Na dvou hlavních a několika menších scénách se představí více než 200 umělců, kteří reprezentují kulturu 20 zemí. Pořadatelé mysleli i na děti, pro které připravili dětskou zónu, neodmyslitelnou součástí festivalu je dobré jídlo a pití včetně oblíbeného Vinného festivalu a milou vzpomínkou se mohou stát rukodělné výrobky českých tvůrců.


V Orchard Gallery vystavuje obrazy V. K. Killer

Pracuje klasickou technikou olejomalby. Svou vášeň pro moře a lodě objevil už v dětství, avšak vrátil se k ní v podobě malování až po mnoha letech. Nyní mohou lidé obrazy Václava K. Killera spatřit v ostravské Orchard Gallery.

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v logistickém centru Senec na Slovensku

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v jednom z nejatraktivnějších logistických uzlů na Slovensku blízko Sence. Nový developerský projekt, který nabídne nájemcům přes 6 000 m2 vhodných pro logistiku, drobnou výrobu nebo skladování s přidruženým administrativním zázemím, doplní v průmyslovém areálu ANTRACIT Senec s rozlohou 12 000 m2 stávající multifunkční budovu o rozloze 5 700 m2.

Kinky Boots - hříšné botky atakují Ostravu v české premiéře

Další světový muzikálový hit uvidí ostravské publikum v české premiéře v Národním divadle moravskoslezském už 13. června: KINKY BOOTS s hudbou a texty písní legendární poprockerky Cyndi Lauperové (1953) na libreto Harveyho Fiersteina (1953) vznikly na základě stejnojmenného filmu z roku 2005, inspirovaného skutečnými událostmi.

Ostrava již potřetí hostí konferenci POROD 2024

Třetí ročník unikátní multioborové konference POROD 2024 proběhne ve dnech 12. až 14. června 2024 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě. Nosným tématem letošního ročníku je „LEPŠÍ POROD“, na který se ze všech úhlů pohledu podívá na čtyři sta specialistů pečujících o těhotné a rodící ženy. Tedy lékařů, porodních asistentek, fyzioterapeutů, psychologů i psychiatrů.

Více