Základní školy soutěžily na Orlovských hrách 2018

  • 29. června 2018,
  • 13:44,
  • Orlová,
  • Jan Varga

V Orlové proběhly velké sportovní hry, kterých se účastnilo devět orlovských základních škol. Týmy z jednotlivých škol se přestrojily do národních barev mnoha zemí světa a než se zúčastnili sportování, prošly ve slavnostních průvodech městem. A byla to pastva pro oči.

Reklama

Na páteční ráno v Orlové někteří řidiči nejspíš jen tak nezapomenou. Cestu v centru města jim totiž zablokovali Francouzi, Rusové, Kypřané a mnoho dalších národností. Týmy orlovských základních škol se totiž hnaly městem v průvodech směrem na základní školu U Kapličky. Opravdu se bylo na co dívat. Někteří řidiči si nejspíš po ránu museli promnout oči, jestli za volantem znovu neusnuli. Takové množství barev, národních dresů a vlajek se vidí možná jen na olympiádě. Taková malá olympiáda byla zahájena ve sportovním areálu základní školy u Kapličky, kde nastoupeným zemím popřál hodně štěstí starosta.

"Školy dostaly přiděleny státy světa. Zástupci tříd si jednotlivé státy vylosovali, připravili se na průvod, to znamená, že vyrobili vlajky, oblíkli se do nějakých klasických úborů a šli do průvodu," říká spoluorganizátor akce Milan Fus.

Pak už se rozjel třetí ročník zábavných sportovních her, jako je florbal, fotbal, ale i atletika a pro ty nejmenší bylo připraveno mnoho pohybových soutěží.

"Smyslem této masové akce je v tom, že na rozdíl od klasických sportovních soutěží, kterých se účastní ti nejlepší a co si budeme nalhávat, pořád ti stejní, tady si mohou zasportovat všichni, ochutnat různé druhy sportu a třeba zakusit i nějaký úspěch," dodává Milan Fus.

Celé akce se zúčastnilo na téměř tisíc dětí. Na každém stanovišti se pohybovalo více než dvě stě dětí. Zejména u těch nejmenších bylo vidět, že si zábavné sportovní hry opravdu užívají. Tak příští rok to mohou zkusit znovu.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Jakub Pavlovič
Karviná
od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu