Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní školy soutěžily na Orlovských hrách 2018

  • Orlová,

V Orlové proběhly velké sportovní hry, kterých se účastnilo devět orlovských základních škol. Týmy z jednotlivých škol se přestrojily do národních barev mnoha zemí světa a než se zúčastnili sportování, prošly ve slavnostních průvodech městem. A byla to pastva pro oči.

Na páteční ráno v Orlové někteří řidiči nejspíš jen tak nezapomenou. Cestu v centru města jim totiž zablokovali Francouzi, Rusové, Kypřané a mnoho dalších národností. Týmy orlovských základních škol se totiž hnaly městem v průvodech směrem na základní školu U Kapličky. Opravdu se bylo na co dívat. Někteří řidiči si nejspíš po ránu museli promnout oči, jestli za volantem znovu neusnuli. Takové množství barev, národních dresů a vlajek se vidí možná jen na olympiádě. Taková malá olympiáda byla zahájena ve sportovním areálu základní školy u Kapličky, kde nastoupeným zemím popřál hodně štěstí starosta.

"Školy dostaly přiděleny státy světa. Zástupci tříd si jednotlivé státy vylosovali, připravili se na průvod, to znamená, že vyrobili vlajky, oblíkli se do nějakých klasických úborů a šli do průvodu," říká spoluorganizátor akce Milan Fus.

Pak už se rozjel třetí ročník zábavných sportovních her, jako je florbal, fotbal, ale i atletika a pro ty nejmenší bylo připraveno mnoho pohybových soutěží.

"Smyslem této masové akce je v tom, že na rozdíl od klasických sportovních soutěží, kterých se účastní ti nejlepší a co si budeme nalhávat, pořád ti stejní, tady si mohou zasportovat všichni, ochutnat různé druhy sportu a třeba zakusit i nějaký úspěch," dodává Milan Fus.

Celé akce se zúčastnilo na téměř tisíc dětí. Na každém stanovišti se pohybovalo více než dvě stě dětí. Zejména u těch nejmenších bylo vidět, že si zábavné sportovní hry opravdu užívají. Tak příští rok to mohou zkusit znovu.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail