Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Turistické značky mizí, stromy likviduje kůrovec

27. července 2018 13:30 | Celý MS kraj | Jan Varga

Kůrovec nemilosrdně likviduje lesní plochy v Beskydech a pocítili to už i turisté. Napadené dřeviny je třeba rychle těžit a likvidovat. Stává se ale, že společně se stromy mizí i některé turistické značky. Ty se tak musí nově malovat na speciální sloupky nebo dopravní značky. Situace je natolik vážná, že kvůli tomu vznikla speciální pracovní skupina MS kraje, která se kůrovcem zabývá.

Pionýrský tábor ve Starých Hamrech se vrací k přírodě

27. července 2018 13:27 | Celý MS kraj | Jan Varga

K létu neodmyslitelně patří tábory. Těch je samozřejmě v nabídce nepřeberné množství. Kdo ale chce skutečně zažít poctivý tábor tak, jak ho mohli zažít i rodiče nebo snad dokonce prarodiče, nesmí chybět na tradičním pionýrském táboře, který se koná uprostřed hlubokých lesů ve Starých Hamrech. My jsme se byli podívat na jedno takové táborové ráno.

Tváře Rocktherapy 2018 jsou tři nemocné děti

27. července 2018 13:11 | Orlová | Jan Varga

Oblíbený hudební festival je za dveřmi. Tentokrát pomůže třem dětem s onkologickým onemocněním. Na co se mohou lidé těšit a jak děti vybrané příspěvky využijí prozradí Ivan Jekielek, hlavní organizátor festivalu.

V lesoparku si mohou děti užít nové lanové hřiště

27. července 2018 13:07 | Orlová | Jan Varga

V Orlové otevřeli lanové hřiště. To dětem nabízí mnoho prolézaček, lanových prvků a sítí. Město ho nechalo vybudovat, aby orlovský lesopark znovu ožil a lidé měli proč do něj chodit. Po celkové rekonstrukci lesoparku je tak hřiště dalším tahákem, proč vyrazit ven.

Letos Orlovanům nejvíce chutnal Havířský guláš

27. července 2018 13:01 | Orlová | Jan Varga

Orlová má za sebou další ročník Gulášfestu. Oblíbené akce se každým rokem účastní mnoho lidí, kteří si různé chutě soutěžních gulášků nenechají ujít. Tentokrát soutěžilo dvanáct kuchařů a bylo velmi těžké určit, který z gulášů je ten nejlepší.

Orlová bude jednat s vedením Residoma

27. července 2018 12:57 | Orlová | Jan Varga

Karviná podepsala memorandum se společností Residomo, díky tomu tak bude moci kontrolovat, kdo bydlí v bytech společnosti na území města. To ale vyvolalo vlnu otázek, kam nechtění nájemníci půjdou, nedostanou li v Karviné byt. Obavy z toho mají v Orlové i Havířově, se společností se tedy budou chtít také domluvit.

V Orlovském lesoparku vyrostlo lanové hřiště

27. července 2018 10:12 | Orlová | Jan Varga

V Orlové otevřeli lanové hřiště. To dětem nabízí mnoho prolézaček, lanových prvků a sítí. Město ho nechalo vybudovat, aby orlovský lesopark znovu ožil a lidé měli proč do něj chodit. Kdo jiný mohl hřiště slavnostně otevřít a rovnou vyzkoušet než samy děti.

Taneční mistr z ND zapojil do tance i vozíčkáře

4. července 2018 12:05 | Orlová | Jan Varga

Orlovští senioři z Domova Slezské humanity si užili taneční hodinu. Přijel k nim bývalý tanečník Národního divadla v Praze Petr Veleta, který klientům domova dokázal, že slova jako ne a nemohu lze ze slovníku vynechat. Do tance zapojil i seniory na vozíčcích.

Základní školy soutěžily na Orlovských hrách 2018

29. června 2018 13:44 | Orlová | Jan Varga

V Orlové proběhly velké sportovní hry, kterých se účastnilo devět orlovských základních škol. Týmy z jednotlivých škol se přestrojily do národních barev mnoha zemí světa a než se zúčastnili sportování, prošly ve slavnostních průvodech městem. A byla to pastva pro oči.

Orlované demonstrovali za záchranu místní nemocnice

29. června 2018 13:42 | Orlová | Jan Varga

V Orlové se demonstrovalo za zachování interny místní nemocnice. Tu má kraj z ekonomických důvodů v plánu přestěhovat do Karviné nebo Havířova. Na demonstraci proti zástupcům kraje ostře vystoupili zaměstnanci nemocnice, zástupci města ale i veřejnost.

Komerční sdělení více

Beskydy letos už po sedmé otevírají pivní stezku. Má 700 kilometrů a nově i obraz

Letos se už po sedmé otevírá Beskydská pivní stezka. Měří v součtu úctyhodných 700 kilometrů. Nová sezóna oficiálně začne v sobotu 27. dubna mnoha akcemi ve zhruba desítce pivovarů. Stezka letos sice není o nic delší než loni, ale zato je, dá se říci, hustší. „Přibyly nové aktivity, navazující ubytovací kapacity v síti Beskydy Valašsko Card a hlavně obraz na Ujmiskách,“ říká ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko Monika Konvičná.

OKD má kladné stanovisko MŽP k pokračování hornické činnosti

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí, tzv. EIA, pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.


Poděkování Záchranné stanice Bartošovice štědrým Jižanům

Kdo by myslel v dubnu na Vánoce. Obyvatelé Ostravy-Jihu si ale jistě vzpomenou. Stejně jako nezapomněla Záchranná stanice Bartošovice na jejich štědrost při návštěvách Vánočního městečka v Bělském lese, kde se na pomoc zraněným zvířatům během dvou zimních měsíců vybralo přes 270 tisíc korun.

Nemocniční kaplani z celé Evropy jednali v Praze

Praha se v minulém týdnu stala hostitelským městem 18. mezinárodní konference pořádané Evropskou sítí nemocničních kaplanů. Na organizaci vrcholného setkání duchovních, které se v České republice konalo vůbec poprvé, se spolupodílel také ThLic. Václav Tomiczek, Ph.D., člen paliativního týmu a nemocniční kaplan FN Ostrava.

YOGA & DANCE Spring Festival: Díky józe Jivamukti pročistíte tělo a uklidníte mysl

Nevíte, jak začít? Hledáte jógovou inspiraci? Ať tak či onak, pokud vás jóga aspoň trochu baví, zakroužkujte si v kalendáři termín 26.-28. dubna. Právě poslední dubnový prodloužený víkend máte jedinečnou příležitost proniknout do světa jógové praxe lektorů z New Yorku, Mallorky, ale i Bratislavy, Prahy nebo Ostravy. Odstartujte jaro v Dolní oblasti Vítkovic. Načerpáte novou energii, poznáte nové lidi.

5 kroků, jak si udělat období menstruace příjemnější

Menstruace bývá pro mnoho žen obdobím, kdy jim není dobře a pociťují bolesti v oblasti břicha a zad, změny nálad a zvýšené nepohodlí. V dnešním článku se s námi podíváte na tipy, které vám mohou toto období ulehčit nebo ulevit od bolestí.

Vývoj akvaristiky – od historie k moderním trendům

Od prvních primitivních nádrží, které pocházely z antických dob, až po dnešní sofistikované systémy s automatickým řízením prostřednictvím chytrých zařízení, akvaristika prošla výrazným vývojem. Tento fascinující koníček, který spojuje lásku k přírodě s technickými dovednostmi, přitahuje nejen zkušené aquaristy, ale i nováčky do svého podmořského světa. Podívejme se blíže na vývoj akvaristiky od starověku až po současnost.

Valašský frgál byl vyhlášen jako 4. nejlepší koláč světa

Tradiční valašský koláč frgál zabodoval na mezinárodní scéně: prosadil se na jednu z nejvyšších příček v každoročním žebříčku 100 nejlepších koláčů světa dle hodnocení uznávaného gastro průvodce TasteAtlas. Hodnotitele oslnil natolik, že mu udělili 4. místo mezi celkem 360 hodnocenými sladkostmi. První místo získal letos švédský čokoládový dezert kladdkaka, druhé polský tvarohový sernik a třetí ruský medovník.

Více