Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Studenti Dakolu se utkali v několika sportech

7. června 2018 15:10 | Orlová | Jan Varga

Střední škola Dakol uspořádala olympiádu. Té se zúčastnili všichni studenti ze všech školských poboček. Své síly tak v několika sportech změřily týmy z Havířova, Petrovic u Karviné a z Orlové.

Den dětí letos nabídly skákací hrady a kolotoče

7. června 2018 15:05 | Orlová | Jan Varga

Den dětí si opět užilo mnoho návštěvníků. Tentokrát si akci mohli užít před domem dětí a mládeže. Organizátoři opět nabídlo mnoho atrakcí i soutěží.

Z areálu pily v Ostravici bude centrum obce

7. června 2018 13:57 | Celý MS kraj | Jan Varga

Areál bývalé arcibiskupské pily na Ostravici čeká proměna. Současný vlastník areálu si nechal zpracovat studii možného využití prostoru a do budoucna by se tak mohl areál změnit na srdce obce. Projekt, na kterém pracovali architekti Josef Pleskot a Kamil Mrva počítá s volnočasovými aktivitami a novou radnicí.

Beats For Love nabídne 400 interpretů na 13 pódiích

7. června 2018 10:33 | Ostrava-město | Jan Varga

Festival Beats for Love letos nabídne největší hvězdy taneční hudby včetně držitelů cen Grammy a dalších světových ocenění. Šestý ročník festivalu, který se uskuteční v Dolní oblasti Vítkovic, doplní také charitativní aktivity.

Den města se vydařil, navštívily ho davy lidí

1. června 2018 13:55 | Orlová | Jan Varga

Orlová opět slavila Den města. Do areálu letního kina se vypravily stovky lidí, aby se pobavili, poslechli hudbu a dali si něco dobrého. Tentokrát stála před organizátory překážka. V areálu totiž probíhají práce na zastřešení kina, areál se tak proměnil ve staveniště. Jak si se situací organizátoři poradili ukážeme v následujícím příspěvku.

Stolní tenisté SK Slavia Orlová trénují i po sezóně

1. června 2018 13:50 | Orlová | Jan Varga

I když už je po sezóně, členové klubu SK Slavia Orlová nelení a udržují se v kondici. A to například tak, že se neváhají utkat v přátelském turnaji se sousední Karvinou. Jak se mládeži vedlo se můžete podívat v posledním příspěvku.

Štrambersko bylo kdysi velkým korálovým útesem

1. června 2018 13:47 | Celý MS kraj | Jan Varga

Opět se vydáme do muzea. Budeme totiž pokračovat v povídání o geologických zajímavostech Beskyd. Jak už jsme minule zmínili, pohoří je vlastně vyzdvihnuté dno pravěkého moře. I dnes je na některých horninách patrné, že na jeho dně žilo mnoho druhů zajímavých živočichů.

Řezbáři předvedli na Pustevnách práci se dřevem

1. června 2018 13:43 | Celý MS kraj | Jan Varga

Na Pustevnách byly k vidění práce ze dřeva. Své umění tam předvedli ti nejlepší řezbáři z České a Slovenské republiky. V rámci řezbářského sympozia Dřevěné Pustevny vytvářeli účastníci prvky pro zkrášlení areálu, ale také se utkali v řezání na čas.

V Třinci si připomněli neznámého hrdinu Rudolfa Josieka

23. května 2018 12:39 | Celý MS kraj | Jan Varga

Medaili a čestné občanství in memoriam. Tato ocenění si v úterý převzali rodinní příslušníci Rudolfa Josieka, neznámého hrdiny z Třince. Josiek byl dozorčím finanční stráže a stal se jednou z prvních obětí nacismu, když padl při přestřelce s Henleinovci v roce 1938.

Komerční sdělení více

Blíží se největší taneční párty pod otevřeným nebem! Festival Beats for Love láme rekordy

Jubilejní 10. ročník festivalu Beats for Love se blíží raketovou rychlostí. Na začátku července festival rozproudí život v populární ostravské oblasti Dolních Vítkovic. Svým nabitým line-upem organizátoři nenechají v klidu žádného nadšence do elektronické taneční hudby. Aktuálně je navíc k dispozici kompletní seznam a denní line upy všech zahraničních hvězd, které na akci vystoupí. A je to doopravdy přehlídka jmen světových formátů!

OSTROJ slaví první úspěchy po náročném období. V prvním čtvrtletí 2024 rostl a hlásí zisk

Český průmysl prochází v posledních letech těžkým obdobím. Etapa dramatických změn zasáhla také společnost OSTROJ, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku – OSTROJ dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 hospodářského výsledku před zdaněním o více jak 25 mil. Kč nad plánem pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021.


Do strojírenství a metalurgie vstupují nové technologie, vodík a AI

České strojírenství a metalurgický byznys se nezadržitelně mění. Do hry vstupuje další automatizace, smart systémy, vodík a umělá inteligence. Tahounem změn jsou zatím spíše velké firmy, malým a středním podnikům stojí v cestě méně zdrojů na investice, nedostatek špičkových lidí i obava o kyberbezpečnost. V případě inovativních vodíkových technologií je pak problémem přílišná regulace předbíhající vývoj. Uvedli to zástupci Národního strojírenského klastru a účastníci konference Strojírenství Ostrava 2024.

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.

Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Více