Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti Dakolu se utkali v několika sportech

  • Orlová,

Střední škola Dakol uspořádala olympiádu. Té se zúčastnili všichni studenti ze všech školských poboček. Své síly tak v několika sportech změřily týmy z Havířova, Petrovic u Karviné a z Orlové.

Sportem ku zdraví, jak se říká. To si mohli ověřit studenti střední školy Dakol v Orlové, kteří se stali hostiteli sportovní olympiády, ve které se poměřili s týmy z ostatních poboček školy z Havířova a z Petrovic u Karviné. Vybraní žáci se utkali v disciplínách jako je, Fotbal, Florbal, vybíjená nebo Petanque.

"Na naší olympiádě soutěží družstva chlapců a družstva dívek. Chlapci soutěží ve fotbale a florbale, dívky pak ve vybíjené a v petangu, říká organizátor olympiády Petr Navrátil."Hraje každý s každým, Havířov, Orlová i Petrovice."

Ještě před samotným prvním písknutím přivítali nastoupené studenty zástupci města a také orlovských základních škol. Popřáli jim mnoho zdaru nejen v soutěži, ale také v dalších letech studia. Pak už se křížily hokejky a venku zase běhalo za míčem. Harmonogram měli organizátoři vymyšlený tak, aby mohlo probíhat několik sportovních utkání zároveň.

"Máme k dispozici venkovní hřiště a tělocvičnu. V tělocvičně v této době probíhá utkání ve florbale mezi Havířovem a Petrovicemi. Před tímto utkáním už proběhlo utkání ve vybíjené, kde zase hrál Havířov proti Petrovicím. A takhle se navzájem ty sporty střídají," vysvětluje organizátor olympiády Petr Navrátil.

Dívky si v celku užívaly utkání v příjemném, ale ne zase tak jednoduchém sportu, který se jmenuje Petanque. Zapálení pro hru a s tím spojené emoce byly k vidění na kraji fotbalového hřiště. Zdá se, že se celkem dařilo děvčatům z Havířova.

Samozřejmě utkání se neúčastnili všeumělové, kteří sem tam kopnou do míče a sem tam se proběhnou po tělocvičně. Družstva byla vybraná podle toho, kdo se v jakém sportu cítí nejlépe a který mu více sedí.

"Vybírali jsme podle toho, kdo měl zájem, nikoho jsme do sportování nenutili. Chceme, aby v dnešní Den dětí to bylo opravdu dobrovolné. Takže myslím, že pohyb tady mají ti, co tady jsou, rádi a nikdo tady není z přinucení," dodává Petr Navrátil.

Kromě olympiády se ale studenti orlovské pobočky školy mohli radovat ještě z jedné věci. Svou jistě tolik oblíbenou výuku si odteď budou moci zpestřit moderním vybavením.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy