Z areálu pily v Ostravici bude centrum obce

Areál bývalé arcibiskupské pily na Ostravici čeká proměna. Současný vlastník areálu si nechal zpracovat studii možného využití prostoru a do budoucna by se tak mohl areál změnit na srdce obce. Projekt, na kterém pracovali architekti Josef Pleskot a Kamil Mrva počítá s volnočasovými aktivitami a novou radnicí.

Srdce obce, obchůdky a prostory pro volnočasové aktivity. Malé náměstíčko a také sídlo nové radnice. S tím vším počítá nová studie, kterou vypracoval architekt Josef Pleskot a Kamil Mrva. Obec se tak chce ještě více otevřít lidem.

Hlavní urbanistický koncept je založený na rozdělení celého areálu na více pozemků a tyto jednotlivé pozemky pak budou sloužit kulturním, volnočasovým a společenským aktivitám,” říká architekt Kamil Mrva.

Studii si nechal zpracovat vlastník areálu. Nebrání se ani tomu, aby o tom, co bude na zadní ploše za samotnou pilou k dispozici, rozhodla také veřejnost.

“Zdá se, že největší procento teď má volnočasový areál, to znamená areál pro rodiny, pro děti,” říká Václav Daněk, majitel areálu.

Doménou prostoru bude samotná hala pily, která se promění v multifunkční woodarénu zaměřenou na dřevo. Vizi už má Libor Uher, jehož sportovní aktivity už mají v hale své zázemí.

“Hlavní by mělo být takové muzeum dřeva a na to navazující vlastně dřevěný IQ park,” říká Libor Uher.

Obec projekt vítá, úvahy o výstavbě nové radnice jsou na stole už delší dobu. V tuto chvíli se začne pracovat na detailním řešení jednotlivých částí projektu.

“Začneme se zabývat realizací projektových dokumentací tak, abychom byli schopni vytvořit nějaký rozpočet, který bude odpovídat tomu záměru výstavby,” říká Miroslav Mališ (TOP 09) starosta Ostravice.

Obec by tak postavila samotné náměstí a novou radnici, nikoli komerční objekty. Záměr ale ještě musí posvětit zastupitelstvo obce.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

TORINA CZ, s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Jakub Horák - pracoviště Chrudim

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

M.P.V. Stav s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků