Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Orlová nabídla lidem Festival kávy a chutí

29. června 2018 13:40 | Orlová | Jan Varga

Prostranství před úřadem práce hostilo zajímavou akci. Lidé si tam mohli přijít užít různé druhy kávy. Ve stáncích pro ně odborníci připravili všechno, co s kávou souvisí a nechybělo ani něco dobrého k zakousnutí. Prostranství totiž prošlo první fází rekonstrukce a kromě farmářských trhů tak může nabídnout zázemí i pro mnoho jiných akcí.

Orlované demonstrovali za záchranu místní nemocnice

27. června 2018 18:36 | Orlová | Jan Varga

V Orlové se demonstrovalo za zachování interny místní nemocnice. Tu má kraj z ekonomických důvodů v plánu přestěhovat do Karviné nebo Havířova. Na demonstraci proti zástupcům kraje ostře vystoupili zaměstnanci nemocnice, zástupci města ale i veřejnost.

Orlovští zastupitelé řešili palčivá témata s obyvateli města

22. června 2018 13:26 | Orlová | Jan Varga

V Pondělí zasedli v estrádním sále kulturního domu zastupitelé. A tentokrát bylo pořádně rušno. Na zasedání dorazila také veřejnost, některá probíraná témata lidem totiž dlouhodobě leží na srdci.

Orlová se bouří, nechce přijít o internu v místní nemocnici

22. června 2018 13:24 | Orlová | Jan Varga

O záměru přestěhovat internu orlovské nemocnice do Karviné jsme informovali v regionálních zprávách. Kraj tak rozhodl na zasedání krajského zastupitelstva.

MS kraj už zná jména nominantek na sestru roku 2018

19. června 2018 11:31 | Celý MS kraj | Jan Varga

Nominace na sestru roku 2018 už jsou známy. Ve čtyřech kategoriích budou o titul bojovat vždy tři nominantky. Vyhlášení výsledků proběhne na podle vedení kraje velkolepém slavnostním galavečeru.

Orlová se bouří, nechce přijít o nemocniční internu

18. června 2018 13:37 | Orlová | Jan Varga

Konec nemocniční péče tak, jak na ni byli obyvatelé zvyklí. O tom se hovořilo na pondělním zasedání orlovského zastupitelstva, které projednávalo rozhodnutí kraje, který chce přemístit internu orlovské nemocnice do Karviné. Proti tomu se staví město i sami zaměstnanci nemocnice, zvažují dokonce demonstrace.

Eliška Rusková navštívila starostu Orlové

15. června 2018 12:18 | Orlová | Jan Varga

Eliška Rusková navštívila starostu města. Společně s rodiči byli pozváni do jeho kanceláře, kde všem starosta popřál k výbornému výsledku. Elišce Ruskové chybělo jen pár hlasů a byla by vítězkou pěvecké televizní soutěže. Umístila se ale na krásném druhém místě a my jsme se jí zeptali na to, jak celou soutěž prožívala.

Rocktherapy oslaví 10 let existence na dvou pódiích

15. června 2018 12:17 | Orlová | Jan Varga

Festival Rocktherapy je každoročním vyvrcholením letní sezóny v Orlové. Tentokrát ale návštěvníkům nabídne ještě větší show než obvykle. Slaví totiž své desáté narozeniny. Právě proto jeho ředitel navštívil ve studiu Renátu Orlíkovou, aby si společně popovídali o tom, co nového se chystá.

Vodohospodáři: Máme za sebou extrémně suché jaro

13. června 2018 11:11 | Celý MS kraj | Jan Varga

Letošní jaro bylo podle vodohospodářů nejsušší za poslední roky. Průtoky řek dosáhly na některých místech historického minima. Situace není o mnoho lepší ani v současné době, sucho ale ovlivnily srážky, které s sebou v rámci celého kraje přinesly bouřky.

Studenti SOU Dakol mají nové vybavení učeben

7. června 2018 15:13 | Orlová | Jan Varga

Nová výbava za více než tři miliony korun teď slouží studentům orlovské střední školy Dakol. K dispozici jsou nové počítače, interaktivní tabule, ale také nové učebny, kde si mohou studenti vyzkoušet práci v kuchyni.

Komerční sdělení více

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.


Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Must-have doplňky pro letní turistiku s dětmi

Cestování s dětmi je skvělý způsob, jak je seznámit s novou kulturou a rozšířit jim dosud poznaný (český) svět o jiné země. Kromě poznávání je důležitá i příprava na nečekané situace. Od batohu, přes zábavu až po drobná zranění.

Zájem o dovoz vody do bazénu cisternou výrazně roste!

Vodu do 435 bazénů loni navezly cisterny společnosti SmVaK Ostrava. Zájem obyvatel regionu o tuto službu meziročně výrazně vzrostl, téměř se zdvojnásobil. Důvodem je skutečnost, že vodárenská společnost nabízí osvědčenou a efektivní cestu, jak napustit zahradní bazén a vyhnout se sousedským sporům nebo problémům ve vodovodní síti. To vše za férovou cenu.

19 Grammy, 68 nominací, 100 koncertů a 250 řečníků. To jsou letošní Colours of Ostrava

Team Colours of Ostrava letos opět nabídne výběr toho nejlepšího ze světové hudební a kulturní scény. Na letošním ročníku Colours of Ostrava vystoupí současní popoví rebelové Sam Smith, američtí rockeři Queens of the Stone Age nebo nestárnoucí rocková legenda Lenny Kravitz. Dalšími hvězdami jsou například zpěvák a producent elektronické hudby James Blake, jamajský matador Sean Paul, severská popová diva Zara Larsson, stylové multižánrové trio Khruangbin z Texasu, éterická hudebnice Bat for Lashes nebo bluesový kytarista Gary Clark Jr. a další.

Reuse centrum Ostrava vrací každý měsíc do života 6 a půl tisíce věcí

Úspěšné ostravské reuse centrum, které čtvrtým rokem provozuje společnost OZO Ostrava, se už zapsalo do povědomí i srdcí mnoha Ostravanů i lidí z širokého okolí. Každý měsíc zde zhruba tisíc lidí nakoupí starší předměty, které jiní darovali za účelem jejich opětovného použití. Průměrný nákup 6 věcí zde pořídíte za 156 Kč. Ty putují přímo na účet sbírky Veřejná zeleň města Ostravy, z níž pak OZO podporuje projekty na výsadbu a údržbu ostravské zeleně.

Více