Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti SOU Dakol mají nové vybavení učeben

  • Orlová,

Nová výbava za více než tři miliony korun teď slouží studentům orlovské střední školy Dakol. K dispozici jsou nové počítače, interaktivní tabule, ale také nové učebny, kde si mohou studenti vyzkoušet práci v kuchyni.

Zbrusu novou výbavu učeben si mohou od minulého týdne užívat během výuky studenti orlovské pobočky střední školy Dakol. Množství nákresů a poznámek vystřídala ve třech učebnách interaktivní tabule, do které mohou studenti rovnou psát.

"Mají samozřejmě špičkové počítače a monitory, ale kromě toho, je v každé třídě také interaktivní tedy dotyková tabule, která vylepšuje ten proces výuky, žáci na ni mohou psát speciálními tužkami ale také prsty a pohybem ruky zase všechno smazat. Takže je to trend, kterým se dnes moderní výuka ubírá," říká Vladimír Kolder, ředitel SOU Dakol.

Kromě těchto učeben si mohou žáci otestovat v praxi, jak jsou šikovní například při porcování a opracovávání masa. K tomu jim slouží nová cvičná kuchyň, kde mohou rovnou při práci sledovat profesionální kuchaře při práci.

"V kuchyních se cvičí v oboru, který si vybrali. Procvičují se ve všech vjemech, zkoušejí si například porcovat maso a u toho mohou sledovat, jak se to má správně dělat. Vidí, kde dělají chybu a tu mohou ihned opravit. Máme na to speciální program Kulinářské umění podle kterého se žáci orientují," říká ředitel SOU Dakol Vladimír Kolder.

A taky práci v kavárně nebo baru si mohou studenti vyzkoušet. A to proto, že mají i novou učebnu, která imituje provoz v podobném zařízení. Vyzkouší si, jak připravit koktejl, flambovat ovoce nebo prostě jen uvařit dobrou kávu. Více než tři miliony, které si nové vybavení vyžádalo, pokryly finance z operačního programu IROP.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail