Studenti SOU Dakol mají nové vybavení učeben

  • 15:13,
  • Orlová ,

Nová výbava za více než tři miliony korun teď slouží studentům orlovské střední školy Dakol. K dispozici jsou nové počítače, interaktivní tabule, ale také nové učebny, kde si mohou studenti vyzkoušet práci v kuchyni.

Zbrusu novou výbavu učeben si mohou od minulého týdne užívat během výuky studenti orlovské pobočky střední školy Dakol. Množství nákresů a poznámek vystřídala ve třech učebnách interaktivní tabule, do které mohou studenti rovnou psát.

"Mají samozřejmě špičkové počítače a monitory, ale kromě toho, je v každé třídě také interaktivní tedy dotyková tabule, která vylepšuje ten proces výuky, žáci na ni mohou psát speciálními tužkami ale také prsty a pohybem ruky zase všechno smazat. Takže je to trend, kterým se dnes moderní výuka ubírá," říká Vladimír Kolder, ředitel SOU Dakol.

Kromě těchto učeben si mohou žáci otestovat v praxi, jak jsou šikovní například při porcování a opracovávání masa. K tomu jim slouží nová cvičná kuchyň, kde mohou rovnou při práci sledovat profesionální kuchaře při práci.

"V kuchyních se cvičí v oboru, který si vybrali. Procvičují se ve všech vjemech, zkoušejí si například porcovat maso a u toho mohou sledovat, jak se to má správně dělat. Vidí, kde dělají chybu a tu mohou ihned opravit. Máme na to speciální program Kulinářské umění podle kterého se žáci orientují," říká ředitel SOU Dakol Vladimír Kolder.

A taky práci v kavárně nebo baru si mohou studenti vyzkoušet. A to proto, že mají i novou učebnu, která imituje provoz v podobném zařízení. Vyzkouší si, jak připravit koktejl, flambovat ovoce nebo prostě jen uvařit dobrou kávu. Více než tři miliony, které si nové vybavení vyžádalo, pokryly finance z operačního programu IROP.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků