Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj už zná jména nominantek na sestru roku 2018

Nominace na sestru roku 2018 už jsou známy. Ve čtyřech kategoriích budou o titul bojovat vždy tři nominantky. Vyhlášení výsledků proběhne na podle vedení kraje velkolepém slavnostním galavečeru.

Starají se poctivě, šetrně a jejich práce přináší výsledky. To lze říct už teď o všech nominantkách na letošní sestru roku 2018. V opačném případě by se totiž mezi nejlepší pracovníky zdravotnických zařízení nedostaly. Letos budou bojovat ve čtyřech kategoriích.

“Původně bylo vyhlášeno pět kategorií, ale z organizačních důvodů byla jedna zrušena. Je nám to líto, ale co se dá dělat. Takže nám ještě zůstávají čtyři kategorie a ty jsou Sestra u lůžka, Porodnictví, Ambulantní péče a přínos za celoživotní dílo těch sester,” říká náměstek hejtmana kraje Martin Gebauer (ANO).

V každé kategorii jsou nominovány tři sestry. Nominantky vždy vybírají v jednotlivých zdravotnických zařízeních a nominace schvaluje odborná porota.

“Momentálně máme dvanáct nominovaných sester, ale ještě probíhá jedna nominace a to je sestra veřejnosti, která bude probíhat až do září. Poslední dobou se mluví o tom, že je nedostatek lékařů, ale i ty sestřičky mají strašně těžkou práci a opravdu lékaři se bez sester neobejdou,” dodává Martin Gebauer.

Vedení kraje letos slibuje velkolepý galavečer, na kterém budou výsledky vyhlášeny.

“Už je známá choreografie i téma, ale o tom bych ještě raději pomlčel, protože to bude velké překvapení. Bude to mnohem větší, bude to krásné a je to čtvrtý ročník, stále platí, že každý rok je to větší,” dodává Martin Gebauer (ANO).

Slavnostní galavečer proběhne prvního listopadu a to v aule Vysoké školy Báňské.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy