Orlová nabídla lidem Festival kávy a chutí

  • 29. června 2018,
  • 13:40,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Prostranství před úřadem práce hostilo zajímavou akci. Lidé si tam mohli přijít užít různé druhy kávy. Ve stáncích pro ně odborníci připravili všechno, co s kávou souvisí a nechybělo ani něco dobrého k zakousnutí. Prostranství totiž prošlo první fází rekonstrukce a kromě farmářských trhů tak může nabídnout zázemí i pro mnoho jiných akcí.

Reklama

Necelý týden před demonstrací za záchranu orlovské interny sloužilo prostranství před úřadem práce mnohem příjemnější akci. Vládl příjemný skoro prázdninový klid, a ani deštníky zatím nebyly potřeba. A tak své stánky mohli rozložit účastníci festivalu kávy, který v Orlové proběhl. V rámci něj si mohli zájemci přijít nechat připravit opravdu výbornou kávu a to z různých druhů a také v různé formě úpravy. Kavárníci nabízeli klasická pressa, latté, piccola a spoustu dalších možností, jak kávu připravit. Kdo měl zájem, mohl se přijít i poinformovat o tom, jak se káva praží a zeptat se, jaké druhy jsou u nás v Evropě nejoblíbenější. Na kávu Orlované slyšeli a přišli.

"Nabídli jsme takovou pohodovou akci, na které si mohou dát kávu, zmrzlinu, děti si mohou poskákat ve skákacím hradu, vyblbnout se s balonkama a já musím říct, že jsme rádi, že ten prostor, který teda je v té první fázi rekonstrukce, která bude dále pokračovat, tak to vypadá, že bude opravdu vhodný pro tyto typy akcí a jsem ráda, že se nám to podařilo dostat do fáze, kdy se to dá využívat," říká Petra Jenčmionková (ANO), místostarostka Orlové.

Samozřejmě k dobré kávě patří i něco dobrého na zub. Lidé mohli ochutnat zajímavou zmrzlinu, která zaujala nejen chutí, ale také nezvyklou přípravou, kdy se před tím, než si zákazník zmrzlinu spokojeně odnesl, zmrzlináři celkem zapotili. Ale nechyběly ani výborné voňavé domácí koláčky. Kdo chtěl na chvíli zapomenout na starosti a trochu se odměnit, nemohl si vybrat lepší akci. Prostor před úřadem práce prošel už dříve rekonstrukcí povrchu, přibyly chodníky, lavičky a osvětlení. Jak už bylo řečeno, ještě ale není hotovo. V rámci druhé fáze rekonstrukce se ještě opraví navazující chodníky a upraví se zeleň. Prostor tak v budoucnu poslouží i těmto příjemným a odpočinkovým akcím.
GRAND - PRACOVNÍ ODĚVY s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Radim Dobrovolný
Karviná
od 89 Kč

Detail

OKD, HBZS, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu