Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová se bouří, nechce přijít o nemocniční internu

  • Orlová,

Konec nemocniční péče tak, jak na ni byli obyvatelé zvyklí. O tom se hovořilo na pondělním zasedání orlovského zastupitelstva, které projednávalo rozhodnutí kraje, který chce přemístit internu orlovské nemocnice do Karviné. Proti tomu se staví město i sami zaměstnanci nemocnice, zvažují dokonce demonstrace.

“Nemocnice tady stojí a bude stát a občané se nemusí bát, kvalitní lékařská péče zůstane zachována, ať už ta ambulantní nebo dostupná lůžková péče.”

To jsou slova ředitele orlovské nemocnice na dubnovém zasedání zastupitelstva. Orlované se ale přesto bojí a to proto, že minulý týden krajské zastupitelstvo odsouhlasilo přemístění orlovské interny do Karviné. Přišlo to prý jako blesk z čistého nebe, lékaři dokonce tvrdí, že to je konec nemocnice v Orlové.

“Tato zpráva přišla z minuty na minutu, se zaměstnanci nikdo nic neřešil, opravdu jsme o tom neměli ani tušení,” říká předsedkyně unie sester Iveta Weisserová.

Proti rozhodnutí se staví veřejnost i zaměstnanci nemocnice, kteří své obavy přišli sdělit zastupitelům. Kraj ale znovu zopakoval, že akutní ambulantní péče zůstane v Orlové zachována.

“O žádné omezení akutní péče pro orlovské pacienty nejde. Jde jen o to, že tak jako jezdí nakupovat do Globusu do Havířova, tak si možná pojedou na návštěvu za svým rodinným příslušníkem třeba do Havířova nebo do Karviné,” říká náměstek hejtmana kraje Martin Gebauer (ANO).

To je ale pro orlovské zastupitele nepřípustné, zvažují se protesty, dokonce demonstrace.

“Bude probíhat nějaká demonstrace, zatím jsme se ještě neshodli na místě, jestli to bude v Orlové nebo v Ostravě, říká starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Už během pondělních dopoledních hodin vyhlásili zaměstnanci orlovské nemocnice stávkovou pohotovost, o vývoji ještě budeme informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy