Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

V Orlové žehnali motorkářům na dvou místech

18. května 2018 12:39 | Orlová | Jan Varga

V Orlové se opět žehnalo motorkám. Tentokrát si ale zájemci mohli vybrat, který z církevních hodnostářů jim požehná. Letos totiž přáli církevní hodnostáři na dvou místech současně.

Miloš Zeman se opět setkal s obyvateli Orlové

18. května 2018 12:37 | Orlová | Jan Varga

V rámci návštěvy MS kraje se prezident republiky Miloš Zeman zastavil také v Orlové. Před Domem dětí a mládeže poděkoval Orlovanům za voličskou podporu, která byla největší z kraje a vyzval veřejnost k debatě.

Stát jedná o budoucnosti dolu Frenštát

17. května 2018 13:20 | Celý MS kraj | Jan Varga

Půjdou frenštátské těžní věže k zemi? Už v těchto dnech by se mělo ministerstvo financí vyjádřit, co s nimi bude dál. Vyplývá to z dubnového jednání, které vedli zástupci obcí a Spolku Naše Beskydy s náměstkem ministryně financí. Stát se totiž zhruba před měsícem stal hlavním akcionářem společnosti OKD.

Tak šel čas s výstavbou náměstí v Orlové

14. května 2018 16:00 | Orlová | Jan Varga

Podívejte se na výstavbu náměstí od jejího začátku až po současnost. Aby dostala Orlová nové centrum, muselo město dlouhé roky vyjednávat nejen o financování stavby, ale také splnit mnoho byrokratických podmínek. To ale ještě nikdo nečekal, že komplikace pak budou provázet i samotnou výstavbu.

Na zimním stadionu proběhl turnaj judo přípravek

14. května 2018 15:57 | Orlová | Jan Varga

Malí judisté z Orlové a okolí změřili síly na turnaji přípravek. Na zimním stadionu pro ně bylo připraveno zázemí a tak jim nic nebránilo, než si vyzkoušet své první chvaty proti soupeři. Turnaj pro ně už po druhé připravil Judo Klub Orlová.

Orlová se kvůli náměstí obrátí na externí právníky

9. května 2018 12:24 | Orlová | Jan Varga

Situace kolem stavby orlovského náměstí je stále stejná. Práce neprobíhají a zatím není jasné, zda je dokončí současný zhotovitel. Ten minulý týden nařkl město Orlová z nedostatečné spolupráce. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Vzpomínka na padlé při osvobození Orlové v roce 1945

9. května 2018 10:14 | Orlová | Jan Varga

V Orlové se opět konaly pietní akty za osvobození města od fašismu. Kromě aktu v ulici U Kapličky zavzpomínali zástupci města také u památníku v areálu městského hřbitova.

Ve sportovním areálu se běželo za osvobození města

9. května 2018 10:12 | Orlová | Jan Varga

Mladí oslavili osvobození Orlové od okupantů sportem. Ve sportovním areálu u zimního stadionu se konal další ročníku Běhu osvobození, kterého se účastnili žáci orlovských základních škol, ale také přátelé z polských partnerských měst. Cílem bylo uběhnout čtyřikrát čtyři sta metrů ve štafetovém běhu.

Gracia Orlová má za sebou vydařený 32. ročník

9. května 2018 10:09 | Orlová | Jan Varga

Gracia Orlová, světový cyklistický závod má za sebou další ročník. Tentokrát si pořadatelé mohli blahopřát, organizačně vyšel na výbornou a také počasí celé akci přálo. My jsme samozřejmě nechyběli na startu a monitorovali jsme také pátou etapu, která vedla silnicemi v Orlové.

Pod Lysou horou rejdily čarodějnice a stavěl se máj

4. května 2018 12:23 | Celý MS kraj | Jan Varga

Rej čarodějnic a stavění Májky, to vše si mohli užít návštěvníci prvomájové zábavy pod Lysou horou. Připraveny byly hry, soutěže, občerstvení a také hudba a tanec. Akce se konala v podhorském areálu letního koupaliště Sluníčko v Ostravici.

Komerční sdělení více

Blíží se největší taneční párty pod otevřeným nebem! Festival Beats for Love láme rekordy

Jubilejní 10. ročník festivalu Beats for Love se blíží raketovou rychlostí. Na začátku července festival rozproudí život v populární ostravské oblasti Dolních Vítkovic. Svým nabitým line-upem organizátoři nenechají v klidu žádného nadšence do elektronické taneční hudby. Aktuálně je navíc k dispozici kompletní seznam a denní line upy všech zahraničních hvězd, které na akci vystoupí. A je to doopravdy přehlídka jmen světových formátů!

OSTROJ slaví první úspěchy po náročném období. V prvním čtvrtletí 2024 rostl a hlásí zisk

Český průmysl prochází v posledních letech těžkým obdobím. Etapa dramatických změn zasáhla také společnost OSTROJ, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku – OSTROJ dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 hospodářského výsledku před zdaněním o více jak 25 mil. Kč nad plánem pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021.


Do strojírenství a metalurgie vstupují nové technologie, vodík a AI

České strojírenství a metalurgický byznys se nezadržitelně mění. Do hry vstupuje další automatizace, smart systémy, vodík a umělá inteligence. Tahounem změn jsou zatím spíše velké firmy, malým a středním podnikům stojí v cestě méně zdrojů na investice, nedostatek špičkových lidí i obava o kyberbezpečnost. V případě inovativních vodíkových technologií je pak problémem přílišná regulace předbíhající vývoj. Uvedli to zástupci Národního strojírenského klastru a účastníci konference Strojírenství Ostrava 2024.

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.

Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Více