Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Orlovské centrum SONS uspořádalo koncert v knihovně

19. dubna 2018 17:12 | Orlová | Jan Varga

Městská knihovna v Orlové přivítala posluchače na komorním koncertu. V prostorách totiž vystoupili umělci, kteří přijeli z Prahy. Orlovanům se představila zpěvačka Barbora Mirgová a to v doprovodu akordeonisty Miroslava Országa.

V Orlové se opět uklízelo, tentokrát mimo centrum

19. dubna 2018 17:08 | Orlová | Jan Varga

Také Orlová se přidala k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Do ulic města tak vyšly skupinky dobrovolníků, aby posbírali odpad, který hyzdí tvář Orlové.

Rekonstruovaný Paskovský zámek nabízí muzeum i výstavy

12. dubna 2018 13:23 | Celý MS kraj | Jan Varga

Paskov na Frýdecko-Místecku se může chlubit novou turistickou atrakcí. Otevřeli tam totiž nově zrekonstruované prostory zámku, které návštěvníkům nabídnou muzeum historie Paskova, výstavu rodových erbů a také například expozici z každodenního života horalů.

Sachova studánka v Horní Bečvě se přesune

12. dubna 2018 13:19 | Celý MS kraj | Jan Varga

Sachova studánka v Horní Bečvě změní své místo. Oblíbený pramen, který chodí nabírat místní i turisté se nachází blízko frekventované silnice a hrozí tak nebezpeční úrazu. V loňském roce tam dokonce došlo ke smrtelné nehodě. Vedení radnice se proto rozhodlo studánku přesunout.

Město pokračuje v rekonstrukcích a zateplování budov

6. dubna 2018 14:18 | Orlová | Jan Varga

Město Orlová pokračuje ve stavebních a dokončovacích pracích, které muselo kvůli počasí minulý rok přerušit. Zbývá dokončit lesopark, upravuje se prostor před úřadem práce a také letos bude město pokračovat v zateplování budov, které má ve vlastnictví, o jaké jde vám prozradíme v příspěvku.

V Orlové soutěžily dětské pěvecké sbory

6. dubna 2018 14:17 | Orlová | Jan Varga

V Domě kultury totiž proběhla soutěž pěveckých sborů na kterou se sjely tělesa z celého kraje ale i mimo něj. Předvést se měli v lidových písních, písních bez hudebního doprovodu a na programu měli také modernu.

Net Office opět hostila informatiky na soutěži

6. dubna 2018 14:14 | Orlová | Jan Varga

Další ročník soutěže na škole Net Office, je za námi. Opět měli studenti z mnoha měst za úkol předvést se v prezentacích a programování a mohli za to vyhrát opravdu zajímavé ceny.

Orlovská pobočka SONS už pomohla desítkám lidí

29. března 2018 10:37 | Orlová | Jan Varga

Nezisková organizace SONS má svou pobočku v Orlové necelé dva roky. Za tu dobu poskytla pomoc desítkám lidí nejen z Orlové ale i z širokého okolí. Teď pobočka shání sponzory, aby mohla dál pomáhat potřebným.

Obce v Beskydech řeší problém s likvidací odpadu

28. března 2018 13:02 | Celý MS kraj | Jan Varga

Obce v Beskydském regionu řeší společně jeden problém. Tím je rostoucí množství odpadu a také stoupající finanční náročnost jeho likvidace. Zejména ty obce, které jsou hojně navštěvovány turisty teď žádají kraj o spolupráci.

Autobusový terminál v Orlové je před dokončením

23. března 2018 11:35 | Orlová | Jan Varga

Jak už jsme vás informovali, Orlová bude mít nový autobusový terminál. Staré autobusové nádraží už nevyhovovalo a pro potřeby cestujících bylo zbytečně velké. Přepravci se podařilo získat dotaci a dostavěno by mělo být na konci dubna.

Komerční sdělení více

Vláda potvrdila, že likvidaci dolu ČSM po ukončení těžby provede OKD

Na základě Usnesení vlády č. 303 provede technickou likvidaci černouhelného dolu ČSM po ukončení hornické činnosti v lokalitách Sever a Jih na přelomu let 2025 a 2026 společnost OKD. Těžební společnost uskuteční také dohodnutý sociální program, v jehož rámci bude odcházejícím zaměstnancům vyplacen až jedenáctinásobek průměrného měsíčního výdělku.

Hornické vdovy Kamily Hladké v jevištní podobě

Poslední premiérou 105. sezóny Národního divadla moravskoslezského je adaptace knižního bestselleru Kamily Hladké HORNICKÉ VDOVY. Václav Klemens osudy vdov zdramatizoval pro jeviště komorního Divadla „12“, vybral hudbu (regionální hornické popěvky, ale i ty, které zlidověly a které se tu běžně zpívaly) a inscenaci režíruje.

Opavský OSTROJ má vlastní med. Včely chová přímo ve svém areálu

Udržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, které mu zajišťují vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.


Ostrava přivítá jubilejní 10. ročník festivalu Czech Music Crossroads

Hudební showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads pořádá tým festivalu Colours of Ostrava. Letos se uskuteční ve dnech 20. až 22. června v ostravském domu kultury POKLAD a na Alšově náměstí v Porubě. Jedinou výjimkou bude úvodní varhanní koncert v kostele sv. Václava v centru Ostravy.

Festival v ulicích/ART&LIFE. Hudba, tanec a divadlo pod širým nebem v Ostravě

Festival v ulicích s podtitulem ART&LIFE se uskuteční 21. a 22. června. Oslava pouličního umění mnoha žánrů se koná v Ostravě již třináctým rokem. Potřetí ovládne Hlavní třídu v Porubě a přilehlé dvory. Na dvou hlavních a několika menších scénách se představí více než 200 umělců, kteří reprezentují kulturu 20 zemí. Pořadatelé mysleli i na děti, pro které připravili dětskou zónu, neodmyslitelnou součástí festivalu je dobré jídlo a pití včetně oblíbeného Vinného festivalu a milou vzpomínkou se mohou stát rukodělné výrobky českých tvůrců.

V Orchard Gallery vystavuje obrazy V. K. Killer

Pracuje klasickou technikou olejomalby. Svou vášeň pro moře a lodě objevil už v dětství, avšak vrátil se k ní v podobě malování až po mnoha letech. Nyní mohou lidé obrazy Václava K. Killera spatřit v ostravské Orchard Gallery.

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v logistickém centru Senec na Slovensku

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v jednom z nejatraktivnějších logistických uzlů na Slovensku blízko Sence. Nový developerský projekt, který nabídne nájemcům přes 6 000 m2 vhodných pro logistiku, drobnou výrobu nebo skladování s přidruženým administrativním zázemím, doplní v průmyslovém areálu ANTRACIT Senec s rozlohou 12 000 m2 stávající multifunkční budovu o rozloze 5 700 m2.

Více