V Orlové se opět uklízelo, tentokrát mimo centrum

  • 19. dubna 2018,
  • 17:08,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Také Orlová se přidala k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Do ulic města tak vyšly skupinky dobrovolníků, aby posbírali odpad, který hyzdí tvář Orlové.

Reklama

Každoroční akce, která si klade za cíl ulehčit Orlové od odpadků a harampádí, které se během roku nashromáždí na mnoha místech, to je Ukliďme Orlovou. Tentokrát se organizátoři vydali mimo centrum města.

Letos se do akce opět zapojilo mnoho dobrovolníků mezi nimi například orlovští hokejisté i florbalisté, nechyběl ani český červený kříž. Celkem pomohlo Orlovou uklidit osm desítek dobrovolníků. Občas objevili v terénu opravdu zajímavé věci.

A kromě potvrzených dobrovolníků se řady rozrostli ještě o další oči a ruce. Zápal mladých lidí, kteří v Orlové Porubě uklízeli inspiroval i místní chlapce.

"My jsme se tady přišli podívat, a rozhodli jsme se, že chceme pomoci," říkají.

A tak od pana Drozdíka vyfasovali pytle a už to jelo. Na paškál si vzali místní travnatý plácek, kde sbírali plastové láhve, sáčky a podobně.

Pytle a rukavice pro akci zajistila městská společnost SMO. Další věci zajistila centrála akce, která sídlí v Brně. Letos vycházeli tři velké pytle na jednoho dobrovolníka.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu