Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovská pobočka SONS už pomohla desítkám lidí

  • Orlová,

Nezisková organizace SONS má svou pobočku v Orlové necelé dva roky. Za tu dobu poskytla pomoc desítkám lidí nejen z Orlové ale i z širokého okolí. Teď pobočka shání sponzory, aby mohla dál pomáhat potřebným.

Paní Helena je zrakově postižená, stejně jako všichni klienti orlovské pobočky SONS. Do centra pro nevidomé a slabozraké dochází pravidelně a je ráda, že přijde do kontaktu s lidmi, kteří mají podobné problémy.

"Naučila jsme se tady pohybovat v prostorách, kde to neznám. my nevidomí s tím máme problémy. Takže oni nás vlastně učí sebeobsluze a jak se chovat v prostorách, kde nevíme, kde jsme, říká Helena Ulmanová," klienta orlovské pobočky SONS.

Pobočku SONS pomohlo zřídit město Orlová před necelými dvěma lety, když poskytlo prostory v bývalé zvláštní škole za minimální nájem. Od té doby centrum pomohlo desítkám lidí.

"Od té doby máme dvacet nových členů, což je opravdu slušný počet. Lidé si informace o nás předávají a vědí, že si zde mohou přijít třeba jen popovídat, když nechtějí pracovat v kroužcích, které nabízíme," říká Anna Kožinová, vedoucí SONS Orlová.

V tuto chvíli se snaží centrum získat dotace a sehnat sponzory, aby mohlo dál pomáhat lidem se zrakovým postižením. Chtělo by totiž nakoupit důležité pomůcky.

"Potřebujeme zakoupit více pomůcek, které jsou s hlasovým výstupem, abychom byli schopni i těm lidem, když přijdou, ukázat co by pro ně bylo nejvíce vhodné," dodává Anna Kožinová.

Doteď s provozem pomáhala centrála v Praze, orlovská pobočka se ale musí jak se říká postavit na vlastní. A tak se snaží i sami klienti. Například vyrábějí různé dekorace a doplňky do domácností.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy