Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové soutěžily dětské pěvecké sbory

  • Orlová,

V Domě kultury totiž proběhla soutěž pěveckých sborů na kterou se sjely tělesa z celého kraje ale i mimo něj. Předvést se měli v lidových písních, písních bez hudebního doprovodu a na programu měli také modernu.

Díváte se na mladé soutěžící pěvecké soutěže těsně před tím, než podají svůj výkon. Pod vedením Pavly Bjalončíkové se právě rozezpívává jeden z pěveckých sborů základní školy Karla Dvořáčka, Sluníčko.

A tady už je vidíme v akci. Jako jedni z mnoha přihlášených těles bojují o postup do finále v pěvecké soutěži, která probíhala v orlovském domě kultury.

"Dvacátý ročník dětských pěveckých sborů, u nás v Orlové se koná krajské kolo, kterého se letos účastní osmnáct pěveckých sborů ve čtyřech kategoriích. Podle přihlášek by se tady mělo zúčastnit sedm set padesát zpívajících dětí," říká Pavla Bjalončíková, organizátorka krajského kola.

Samotná Orlová do soutěže poslala hned čtyři pěvecké sbory, všechny ze základní školy Karla Dvořáčka. Výkony sborů hodnotila tříčlenná odborná porota.

V dopoledních hodinách se představili mladší pěvecké sbory, odpoledne pak sbory druhých stupňů základních škol. Například také karvinský Permoník a to za doprovodu houslí a klarinetu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy