Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstruovaný Paskovský zámek nabízí muzeum i výstavy

Paskov na Frýdecko-Místecku se může chlubit novou turistickou atrakcí. Otevřeli tam totiž nově zrekonstruované prostory zámku, které návštěvníkům nabídnou muzeum historie Paskova, výstavu rodových erbů a také například expozici z každodenního života horalů.

Zámek v Paskově přivítal první návštěvníky. Po rozsáhlé rekonstrukci se totiž slavnostně otevřel veřejnosti a pozval zájemce na prohlídku nově využitých prostor.

“Přes tři tisíce podpisů v petici vyjádřilo, abychom památku zachránili, to byla pro nás berná mince, abychom ty peníze na to uvolnili,” říká starosta Paskova Petr Baďura (KSČM).

Stavba původně sloužila jako nemocnice. Pak byl Paskov nucen stavbu odkoupit za více než dvacet milionů korun a než se stihlo rozhodnout, co se zámkem dál, začal chátrat a to i vinou zlodějů, kteří z budovy kradli materiál.

Kromě muzea historie Paskova, výstavních prostor s výtvarnými díly místních umělců a prostor, ve kterých je možné vidět i nářadí a každodenní předměty, které používali lidé v beskydských vesnicích, je v přízemí zámku také nový erbovní sál, kde jsou vystaveny erby majitelů paskovského panství.

“Je tady jednadvacet erbů od prvního majitele až po toho posledního,” říká Ivo Durec, výtvarník.

Paskov má tedy od teď nové lákadlo pro turisty, kteří kromě pobytu na horách, chtějí navštívit i okolní podhorská městečka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy