Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovské centrum SONS uspořádalo koncert v knihovně

  • Orlová,

Městská knihovna v Orlové přivítala posluchače na komorním koncertu. V prostorách totiž vystoupili umělci, kteří přijeli z Prahy. Orlovanům se představila zpěvačka Barbora Mirgová a to v doprovodu akordeonisty Miroslava Országa.

Pro posluchače si připravili průřez programu, se kterým už léta vystupují.

"První polovina bude spíše taková lidová, a řekněme mezinárodní. Druhá polovina pak bude spíše z našich českých luhů a hájů, ale spíše z pole jazzového a populárního," říká zpěvačka Barbora Mirgová.

Jak už bylo řečeno zpěvačku doprovodil akordeonista Miroslav Ország, který si spolupráci s Barborou nemůže vynachválit.

"S Bárou se mi spolupracuje opravdu výborně, protože my spolu děláme spoustu koncertů. Samozřejmě hraju i s jinými kolegy, ale s Bárou se mi spolupracuje opravdu nejlépe, já vždycky říkám, že je to taková moje hudební manželka," říká akordeonista Miroslav Ország.

Kromě písní, které předvedli oba umělci společně se také Miroslav Orság představil i sólově. Jak říká, kromě Báry má totiž ještě samozřejmě rád i svůj nástroj.

"Můj vztah k akordeonu je osudový, hraju na něj od malička. Sice umím hrát na dvanáct různých nástrojů, ale akordeon je můj nejoblíbenější a asi mě taky nejvíce živí, je to taková moje srdcovka," dodává Ország.

Koncert uspořádalo centrum pro nevidomé a slabozraké SONS, jehož pobočka sídlí také v Orlové. Chtělo tak upoutat pozornost k lidem se zrakovými handicapy a ukázat, že i oni v mnohém vynikají.

"Lidé s tímto zrakovým postižením se také mohou prezentovat a mnoho toho umí. Chtěli jsme ukázat, že tito lidé dokáží žít normální plnohodnotný život. A taky upozornit mladou generaci, aby takové lidi nevyčleňovala, ale naslouchala jim a snažila se jim pomoci se normálně začlenit do společnosti," říká Anna Kožinová, vedoucí centra SONS Orlová.

Koncert se uskutečnil v rámci dvacátého čtvrtého ročníku velkého festivalu Dny umění na Moravě, který se mimo Orlovou koná i v dalších městech našeho kraje.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail