Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město pokračuje v rekonstrukcích a zateplování budov

  • Orlová,

Město Orlová pokračuje ve stavebních a dokončovacích pracích, které muselo kvůli počasí minulý rok přerušit. Zbývá dokončit lesopark, upravuje se prostor před úřadem práce a také letos bude město pokračovat v zateplování budov, které má ve vlastnictví, o jaké jde vám prozradíme v příspěvku.

S příchodem jara se rozjelo pokračování prací, které započaly v minulém roce. Samozřejmě pokračuje výstavba náměstí a také probíhají některé úpravy lesoparku, kde letos ještě něco nového přibude.

"Město Orlová čekalo na lepší počasí a v současné době se rozjíždí stavební sezóna v plném proudu. Předali jsme staveniště pro výstavbu lesního hřiště, kdy začíná jeho výroba, příprava a koncem dubna by se mohlo začít pracovat," říká Martina Szotkowská, vedoucí rozvoje a investic MěÚ Orlová.

Nové dětské hřiště nabídne mnoho zajímavých prvků jako například dřevěné prolézačky, lanovou dráhu a děti si tak v něm mohou užít aktivní zábavu. Hotové by samozřejmě mělo být ještě během letošní sezóny.

V současné době probíhají také terénní úpravy a odstraňování závad na stavbách ještě z minulého roku. Běží stavby jako rekonstrukce budovy oddělení přestupků, kde probíhá zateplení a kompletní rekonstrukce. Byla také rekonstruována vzduchotechnika a klimatizace v knihovně," dodává Martina Szotkowská.

Kromě těchto projektů město pokračuje v zateplování budov tak jak si vytyčilo už dříve. Tento rok se ještě stihnou zateplit dvě budovy mateřských škol.

Zateplování školek by mělo začít v červnu a dokončit by se mělo v září na začátku školního roku.

Zateplit mateřskou školku Ke studánce vyjde na jedenáct milionů tři sta devadesát osm tisíc a bude spolufinancována z operačního programu životního prostředí. Elokované pracoviště na prvního máje si pak kvůli zateplení vyžádá více než devět milionů korun, opět za účasti dotace z operačního programu životního prostředí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy