Net Office opět hostila informatiky na soutěži

  • 6. dubna 2018,
  • 14:14,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Další ročník soutěže na škole Net Office, je za námi. Opět měli studenti z mnoha měst za úkol předvést se v prezentacích a programování a mohli za to vyhrát opravdu zajímavé ceny.

Reklama

Dvacátý druhý ročník, tolik už jich má za sebou oblíbená soutěž mladých grafiků, programátorů a informatiků. Ti všichni se každoročně setkávají v orlovské střední škole Net Office, aby své dovednosti představili ostatním. Nejinak tomu bylo také letos. 

"Letos se nám přihlásilo 53 soutěžícíh z okolních středních škol a ze škol ve spřáteleném polském Rybniku. Soutěžící soutěží v kategoriích programování, webové stránky, video, grafika a lego roboti,"říká organizátorka soutěže Joanna Pazdziorová. 

Jednou z nejoblíbenějších disciplín jsou už tradičně zmíněné závody robotů z lega. Někteří soutěžící se po nezdaru z minulých let nevzdali a své modely ještě vylepšili a přišli se utkat i letos.

"Jsem tady znovu a toto je Chňapka MK 2.5. Přešli jsme pěti verzemi, když jsme pracovali s různými typy převodů, dokonce jsme měli jednu dobu i dvojitý převod jako zde prvňáci, ale zjistili jsme, že to je kompletní křáp a že vůbec nefunguje. Mysleli jsme, že budeme soutěžit venku, tak jsme proto robota uzpůsobili, ale je to opět uvnitř, tak jsme přešli k poněkud tradičnější konstrukci," vysvětluje Šimon Lipus, soutěžící, kterého jsme zpovídali i loni. 

Do soutěže se letos přihlásilo přibližně stejně soutěžících jako do minulých ročníků. Počet zájemců o obory informatiky navzdory technickému pokroku podle pedagogů příliš nestoupá.

"Myslím si, že ten zájem o technologie je stále stejný, i když by si určitě zasloužil větší zájem. Informatiků je totiž v kraji nedostatek a firmy samozřejmě informatiky stále hledají a nabírají," říká Joanna Pazdziorová. 

Jako každý rok se mladí soutěžící vytáhli se zajímavými projekty, které opět ukázali, že se je možné v těchto oborech inspirovat v podstatě kdekoliv. Gratulujeme vítězům a přejeme, aby se škole dařilo v soutěži i nadále pokračovat.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Garsys, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

Garsys, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu