Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Net Office opět hostila informatiky na soutěži

  • Orlová,

Další ročník soutěže na škole Net Office, je za námi. Opět měli studenti z mnoha měst za úkol předvést se v prezentacích a programování a mohli za to vyhrát opravdu zajímavé ceny.

Dvacátý druhý ročník, tolik už jich má za sebou oblíbená soutěž mladých grafiků, programátorů a informatiků. Ti všichni se každoročně setkávají v orlovské střední škole Net Office, aby své dovednosti představili ostatním. Nejinak tomu bylo také letos. 

"Letos se nám přihlásilo 53 soutěžícíh z okolních středních škol a ze škol ve spřáteleném polském Rybniku. Soutěžící soutěží v kategoriích programování, webové stránky, video, grafika a lego roboti,"říká organizátorka soutěže Joanna Pazdziorová. 

Jednou z nejoblíbenějších disciplín jsou už tradičně zmíněné závody robotů z lega. Někteří soutěžící se po nezdaru z minulých let nevzdali a své modely ještě vylepšili a přišli se utkat i letos.

"Jsem tady znovu a toto je Chňapka MK 2.5. Přešli jsme pěti verzemi, když jsme pracovali s různými typy převodů, dokonce jsme měli jednu dobu i dvojitý převod jako zde prvňáci, ale zjistili jsme, že to je kompletní křáp a že vůbec nefunguje. Mysleli jsme, že budeme soutěžit venku, tak jsme proto robota uzpůsobili, ale je to opět uvnitř, tak jsme přešli k poněkud tradičnější konstrukci," vysvětluje Šimon Lipus, soutěžící, kterého jsme zpovídali i loni. 

Do soutěže se letos přihlásilo přibližně stejně soutěžících jako do minulých ročníků. Počet zájemců o obory informatiky navzdory technickému pokroku podle pedagogů příliš nestoupá.

"Myslím si, že ten zájem o technologie je stále stejný, i když by si určitě zasloužil větší zájem. Informatiků je totiž v kraji nedostatek a firmy samozřejmě informatiky stále hledají a nabírají," říká Joanna Pazdziorová. 

Jako každý rok se mladí soutěžící vytáhli se zajímavými projekty, které opět ukázali, že se je možné v těchto oborech inspirovat v podstatě kdekoliv. Gratulujeme vítězům a přejeme, aby se škole dařilo v soutěži i nadále pokračovat.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail