Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Dotace zabrala, Rychvald má novou zubařku

21. března 2018 10:33 | Orlová | Jan Varga

Rychvald bude mít novou zubní ordinaci. Na území města tak po roce konečně bude působit druhý zubař. Dotaci ve výši jednoho a půl milionu korun schválili zastupitelé na svém posledním zasedání.

Kraj přemístil orlovskou pobočku Muzea Těšínska

16. března 2018 11:36 | Orlová | Jan Varga

Orlovská pobočka Muzea Těšínska působí na novém místě. Expozice teď budou moci návštěvníci shlédnout v prostorách bývalé obchodní akademie. Do stejné budovy se má stěhovat také orlovská základní umělecká škola. Kraj, který je zřizovatelem, tak chce ušetřit peníze.

Březen - měsíc čtenářů v orlovské knihovně

9. března 2018 11:50 | Orlová | Jan Varga

Březen je měsícem milovníků četby. Akce pro čtenáře pořádá mnoho knihoven v celé zemi. Výjimkou není ani ta orlovská. Letos se ale kromě tradičních akcí organizátoři zaměřili i na takové akce, které se věnují rozvíjení kreativity a rozšíření vědomostí. Více prozradí ředitelka orlovské knihovny.

Konference s maltskou prezidentkou na ZŠ Mládí

9. března 2018 11:48 | Orlová | Jan Varga

Základní škola Mládí má za sebou video konferenci s maltskou prezidentkou. Na té si zúčastnění představili, jak probíhá spolupráce orlovské školy s tou na Maltě a jak se budou projekty, na kterých se děti společně podílí vyvíjet dále. Už teď prezidentka přislíbila, že se některé děti ještě letos na Maltu podívají.

Farmářské trhy v Orlové našly dočasné útočiště před úřadem práce

9. března 2018 11:45 | Orlová | Jan Varga

Farmářské trhy se konaly na jiném, než obvyklém místě. Své stánky obchodníci rozložili na nově zrekonstruovaném prostoru před úřadem práce. Slezský rynek nabídl spoustu domácích výrobků a dobrot. Při té příležitosti jsme se Orlovanů zeptali, jak jsou s rekonstrukcí prostranství spokojeni.

Maltská prezidentka skypovala s orlovskými žáky

8. března 2018 9:54 | Orlová | Jan Varga

Základní škola Mládí má za sebou významnou událost. Přes internet se totiž s žáky spojila samotná prezidentka Malty. V rámci video-konference se spolu bavili o spolupráci s maltskými dětmi a už teď prezidentka orlovským žákům slíbila, že se ještě letos na Maltu podívají.

Projekt Nemoc nemá moc informuje o očkování

27. února 2018 11:56 | Celý MS kraj | Jan Varga

Nemoc nemá moc, to je projekt, který si klade za cíl šířit osvěto o očkování zejména u malých dětí. Sérii přednášek v rámci celého Moravskoslezského kraje mohli navštívit zájemci v mateřských a základních školách i ve vybraných mateřských centrech.

Dřevorubci těží dřevo na obnovu kostela v Gutech

22. února 2018 13:44 | Celý MS kraj | Jan Varga

Na stavbu kostela v Gutech, který minulé léto vyhořel, bude potřeba 550 metrů krychlových dřeva. Jeho těžba začala v těchto dnech. V biskupských lesích na území Bílé v Beskydech teď vybírají dřevorubci materiál vhodný na výrobu šindele.

Práce na náměstí se opozdí, Orlová řeší o jak dlouho

20. února 2018 12:37 | Orlová | Jan Varga

Stavba náměstí v Orlové nabírá další zpoždění. Stavaři nedávno avizovali, že budou požadovat další odklad. Ten počítá s dalším rokem zpoždění. V jakém je stavba stavu přišli zástupci zhotovitelské firmy informovat zastupitele na pondělním zasedání.

Vietnamská komunita oslavila příchod nového roku

20. února 2018 11:06 | Ostrava-město | Jan Varga

Vietnamská menšina v našem kraji oslavila začátek nového lunárního roku. Ostravský kulturní dům rozsvítily asijské barvy, tanec i zpěv. Kromě oslav nezapomněli zástupci vietnamské komunity také zhodnotit uplynulý rok a krajskou spolupráci.

Komerční sdělení více

Rok české hudby v MSK: Smetanovský cyklus, 20 let populárního festivalu i podpora skladatelů

Série regionálních tiskových konferencí představuje aktivity orchestrů, divadel a festivalů, které se svým programem zapojily do oslav probíhajícího Roku české hudby. Nejvýznamnější hudební instituce v Moravskoslezském kraji ve svých dramaturgických plánech reflektují zejména dvousté výročí narození Bedřicha Smetany. MHF Leoše Janáčka připravil také celodenní oslavu 170 let od narození hukvaldského rodáka. NDM připomíná kromě obou zmíněných autorů trojici terezínských skladatelů Pavla Haase, Viktora Ullmanna a Hanse Krásu, jejichž životy vyhasly v roce 1944 v koncentračním táboře Osvětim.

Výtvarné odpoledne v LDN Klokočov přilákalo třetinu pacientů

Léčebna pro dlouhodobě nemocné v Klokočově, která je nedílnou součástí Fakultní nemocnice Ostrava, se na jedno odpoledne proměnila ve výtvarný ateliér. Oddělení marketingu připravilo pro klienty řadu nenáročných tvořivě výtvarných aktivit a také drobné občerstvení. Zájem předčil očekávání.

Cestovní pojištění u ČPZP si už vyřizují online čtyři z pěti klientů

Zájem o online cestovní pojištění stoupá. Zatímco ještě před pěti lety představoval podíl takto uzavřených pojistných smluv 61 procent, v loňském roce to bylo 80 procent. Osobně na pobočce si tak nyní uzavírá pojištění jen každý pátý cestovatel, vyplývá z dat České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), která poskytuje cestovní pojištění ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP).


Inspirativní projekt MeetLoutky v Divadle loutek Ostrava má za sebou úspěšnou sezónu

Divadlo loutek Ostrava uzavřelo sérii vzdělávacích workshopů a seminářů v rámci projektu 3xMeetLoutky+. Od listopadu 2023 do června 2024 proběhlo celkem 5 akcí určených pedagogům, divadelním lektorům a studentům uměleckých a pedagogických vysokých škol, které se organizátoři snažili především inspirovat k tvořivé práci s žáky při výuce po návštěvě divadelního představení a nabídnout, jaké jsou možnosti jeho reflexe.

Spolupráci při obnově Ukrajiny řešili podnikatelé z ČR, Polska a Slovenska v Ostravě

Obnova Ukrajiny je příležitostí pro velké i menší firmy, shodli se na tom účastníci tradičního Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky. Akce, kterou pořádala v Ostravě Česko-polská obchodní komora už po třicáté, se zúčastnilo zhruba 150 zástupců firem a různých institucí. Věnovali se také bezpečnosti, dopravě a posílení metropolitní spolupráce.

HSF System postaví nový kostel v Neratovicích. Věž bude přes 22 metrů vysoká a ponese zvony

Neratovice získají novou architektonicky významnou a důstojnou dominantu. V šestnáctitisícovém středočeském městě vyroste Kostel Nejsvětější Trojice a pastorační centrum Kardinála Josefa Berana podle návrhu architekta Zdeňka Fránka. Investorem výstavby za téměř 244 mil. Kč je Nadace neratovického komunitního centra. Generálním dodavatelem projektu je česká stavební společnost HSF System, která je součástí mezinárodní stavební skupiny HSF System patřící do holdingu PURPOSIA Group. Dokončení je plánováno na rok 2027.

Konference POROD 2024 se zaměřila na lepší porod

Letošní 3. ročník Konference POROD 2024 přilákal do Ostravy téměř čtyři stovky účastníků. Byli mezi nimi lékaři porodníci a neonatologové, nemocniční i komunitní porodní asistentky, fyzioterapeuti, psychologové, i zástupkyně organizací, které se věnují těhotným a ženám po porodu. Třídenní setkání v Clarion Congress Hotelu Ostrava mělo tentokrát podtitul „Lepší porod“.

Ostravské komunikace slaví 60 let, pomohly zachránit Most Pionýrů i při povodních

Silničáři z Ostravy, jak se jim dost často zjednodušeně říká, slaví 60 let. Přestože se společnost Ostravské komunikace stará o mnohé silnice a hlavní ulice v krajském městě, její činnost je mnohonásobně pestřejší. V roce 1976 pomáhala obnovovat po výbuchu plynu Most Pionýrů, o 21 let později se podílela na odstraňování následků ničivé povodně.

Více