Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dotace zabrala, Rychvald má novou zubařku

  • Orlová,

Rychvald bude mít novou zubní ordinaci. Na území města tak po roce konečně bude působit druhý zubař. Dotaci ve výši jednoho a půl milionu korun schválili zastupitelé na svém posledním zasedání.

Roční hledání zubaře ukončila až dotace na vybavení nové ordinace ve výši jednoho a půl milionu korun. Rychvald tak bude mít novou zubařku.

“Bude se rychle připravovat místnost, uděláme drobné stavební úpravy, vodu, elektřinu. Potom si paní zubařka zařídí ordinaci, to taky nějakou dobu potrvá. Musí vyřídit všechna dodatečná povolení, říká starostka Rychvaldu

Ordinovat by zubařka mohla začít během letních měsíců. Působiště poskytne nově zrekonstruované zdravotní středisko. Se získáním dotace musí zubařka splnit i určité podmínky.

“Hlavní podmínkou pro získání dotace bylo to, že zubař tady u nás musí zůstat alespoň deset let. Pokud by do pěti let odešel, vracel by celou dotaci, pokud by odešel po pěti letech, vracel by pouze poměrnou část,” upřesňuje starostka Rychvaldu.

Po odchodu bývalé zubařky do důchodu skončily karty pacientů na krajském úřadě. Jedna zubní ordinace, která zůstala na sedmi tisícový Rychvald pacienty nepojme, a tak museli dojíždět jinam.

Nedostatek zubařů a problém se k nějakém přihlásit hlásí i jiná města. Papírově je ale podle ministerstva zdravotnictví zubařů dost, jsou pouze špatně rozmístěni. S tím nesouhlasí některé kraje, například královehradecký už proto podepsal spolupráci s ukrajinskými zubaři.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail