Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Maltská prezidentka skypovala s orlovskými žáky

  • Orlová,

Základní škola Mládí má za sebou významnou událost. Přes internet se totiž s žáky spojila samotná prezidentka Malty. V rámci video-konference se spolu bavili o spolupráci s maltskými dětmi a už teď prezidentka orlovským žákům slíbila, že se ještě letos na Maltu podívají.

Velká očekávání, chvíle napětí, zda vše proběhne bez technických problémů, pak se ozvou známé tóny a na obrazovce orlovským žákům a učitelům naskočí tvář maltské prezidentky. Konference, na kterou se škola pečlivě připravovala může začít.

"Konferenci vedli naši žáci, byli to tři naši nejlepší angličtináři, kteří se účastní mnoha soutěží. Hovořili o škole, o našem městě i o naší republice," říká Jarmila Šigutová, učitelka ZŠ Mládí.

"Každý jsme měli zpracovat nějaké téma a já jsem měla za úkol zpracovat téma Česká republika o té jsem pak povídala prezidentce Malty," říká jedna z žaček školy.

"Museli jsme mluvit v angličtině a z paměti. Takže jsme se museli opravdu snažit. Hodně jsme se na to připravovali," říká další z žáků.

V rámci konference obě školy informovaly prezidentku o tom, jak probíhají projekty do kterých jsou školy zapojené. Například psaní dopisů, které si obě strany vyměňují.

“Nejen si tím zlepšují psací dovednosti, ale zároveň se seznamují s novou kulturou," vysvětluje Jarmila Šigutová.

Kromě psaní společně žáci také kreslí a to ne jen tak pro zábavu, jejich výtvory budou vystaveny v prezidentském paláci.

"Kreslím obrázky pro Maltu, protože byla letos vyhlášena jako evropské centrum kultury a tohle je azurové okno, památka, která už neexistuje protože spadla," říká jedna z žaček.

S kreseb vznikne také publikace, která bude určená k prodeji a výtěžek poputuje do nadace maltské prezidentky. Ty nejšikovnější děti se ještě letos v září na Maltu podívají a zúčastní se křtu publikace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail