Maltská prezidentka skypovala s orlovskými žáky

  • 8. března 2018,
  • 9:54,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Základní škola Mládí má za sebou významnou událost. Přes internet se totiž s žáky spojila samotná prezidentka Malty. V rámci video-konference se spolu bavili o spolupráci s maltskými dětmi a už teď prezidentka orlovským žákům slíbila, že se ještě letos na Maltu podívají.

Reklama

Velká očekávání, chvíle napětí, zda vše proběhne bez technických problémů, pak se ozvou známé tóny a na obrazovce orlovským žákům a učitelům naskočí tvář maltské prezidentky. Konference, na kterou se škola pečlivě připravovala může začít.

"Konferenci vedli naši žáci, byli to tři naši nejlepší angličtináři, kteří se účastní mnoha soutěží. Hovořili o škole, o našem městě i o naší republice," říká Jarmila Šigutová, učitelka ZŠ Mládí.

"Každý jsme měli zpracovat nějaké téma a já jsem měla za úkol zpracovat téma Česká republika o té jsem pak povídala prezidentce Malty," říká jedna z žaček školy.

"Museli jsme mluvit v angličtině a z paměti. Takže jsme se museli opravdu snažit. Hodně jsme se na to připravovali," říká další z žáků.

V rámci konference obě školy informovaly prezidentku o tom, jak probíhají projekty do kterých jsou školy zapojené. Například psaní dopisů, které si obě strany vyměňují.

“Nejen si tím zlepšují psací dovednosti, ale zároveň se seznamují s novou kulturou," vysvětluje Jarmila Šigutová.

Kromě psaní společně žáci také kreslí a to ne jen tak pro zábavu, jejich výtvory budou vystaveny v prezidentském paláci.

"Kreslím obrázky pro Maltu, protože byla letos vyhlášena jako evropské centrum kultury a tohle je azurové okno, památka, která už neexistuje protože spadla," říká jedna z žaček.

S kreseb vznikne také publikace, která bude určená k prodeji a výtěžek poputuje do nadace maltské prezidentky. Ty nejšikovnější děti se ještě letos v září na Maltu podívají a zúčastní se křtu publikace.
Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

MlčůchTrans s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu