Práce na náměstí se opozdí, Orlová řeší o jak dlouho

  • 20. února 2018,
  • 12:37,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Stavba náměstí v Orlové nabírá další zpoždění. Stavaři nedávno avizovali, že budou požadovat další odklad. Ten počítá s dalším rokem zpoždění. V jakém je stavba stavu přišli zástupci zhotovitelské firmy informovat zastupitele na pondělním zasedání.

Reklama

Krok, ze kterého měli všichni obavy. Od minulého týdne je do odvolání zrušena centrální autobusová zastávka v centru města. Důvod? Práce klíčové pro pokračování výstavby náměstí, ta už má v tuto chvíli více než půlroční zpoždění.

“Je to kombinace všech různých důsledků, které na té stavbě jsou, od archeologického průzkumu, po sanaci základové spáry přes odsouhlašování změn a samozřejmě klimatických podmínek,” říká zástupce zhotovitele Tomáš Urban.

O průběhu prací přišli zástupci zhotovitele informovat orlovské zastupitele. Na pravidelné čtvrtletní schůzi už stavaři avizovali, že budou chtít další odklad dokončení a to až o rok.

“My v tuto chvíli analyzujeme situaci, zjišťujeme jak dlouho jsme měli archeologický průzkum, jak dlouho trvaly různé změnové listy a teprve podle toho se rozhodneme, jakou dobu jsme schopni akceptovat,” říká starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

V tuto chvíli mají Orlované ztížený průchod centrem a kvůli mrazům se práce příliš neposouvají. Jak dlouho tato situace potrvá není jasné. Také proto se zastupitelé snažili se stavaři alespoň vyjednat snadnější přístup k poště.

“Myslím si, že by to byl vstřícný krok směrem k obyvatelům, protože ty těžkosti s tou dopravou hlavně pro ty vozíčkáře po těch improvizovaných cestách, je to velký problém,” říká Petr Koláček (KSČM), zastupitel Orlové.

V místech pošty už ale měly probíhat práce, pokud by se tam teď komukoliv přihodil úraz, odpovědnost by nesla zhotovitelská firma. O případném přístupu k poště tak bude muset ještě s městem jednat.
Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

MlčůchTrans s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu