Práce na náměstí se opozdí, Orlová řeší o jak dlouho

  • 20. února 2018,
  • 12:37,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Stavba náměstí v Orlové nabírá další zpoždění. Stavaři nedávno avizovali, že budou požadovat další odklad. Ten počítá s dalším rokem zpoždění. V jakém je stavba stavu přišli zástupci zhotovitelské firmy informovat zastupitele na pondělním zasedání.

Reklama

Krok, ze kterého měli všichni obavy. Od minulého týdne je do odvolání zrušena centrální autobusová zastávka v centru města. Důvod? Práce klíčové pro pokračování výstavby náměstí, ta už má v tuto chvíli více než půlroční zpoždění.

“Je to kombinace všech různých důsledků, které na té stavbě jsou, od archeologického průzkumu, po sanaci základové spáry přes odsouhlašování změn a samozřejmě klimatických podmínek,” říká zástupce zhotovitele Tomáš Urban.

O průběhu prací přišli zástupci zhotovitele informovat orlovské zastupitele. Na pravidelné čtvrtletní schůzi už stavaři avizovali, že budou chtít další odklad dokončení a to až o rok.

“My v tuto chvíli analyzujeme situaci, zjišťujeme jak dlouho jsme měli archeologický průzkum, jak dlouho trvaly různé změnové listy a teprve podle toho se rozhodneme, jakou dobu jsme schopni akceptovat,” říká starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

V tuto chvíli mají Orlované ztížený průchod centrem a kvůli mrazům se práce příliš neposouvají. Jak dlouho tato situace potrvá není jasné. Také proto se zastupitelé snažili se stavaři alespoň vyjednat snadnější přístup k poště.

“Myslím si, že by to byl vstřícný krok směrem k obyvatelům, protože ty těžkosti s tou dopravou hlavně pro ty vozíčkáře po těch improvizovaných cestách, je to velký problém,” říká Petr Koláček (KSČM), zastupitel Orlové.

V místech pošty už ale měly probíhat práce, pokud by se tam teď komukoliv přihodil úraz, odpovědnost by nesla zhotovitelská firma. O případném přístupu k poště tak bude muset ještě s městem jednat.
KOPASTAV, spol. s r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

FINIDR, s.r.o.
Karviná
od 18 500 Kč do 27 000 Kč

Detail

FCC Česká republika, s.r.o.
Karviná
od 90 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu